Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl

PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | [Z] 42(1) | 17-30
Tytuł artykułu

Uniqueness of solutions to inverse parabolic problems

Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The uniqueness of classical solutions to inverse parabolic semilinear problems together with nonstandard initial conditions, for the operator [formula].
Wydawca

Rocznik
Tom
Strony
17-30
Opis fizyczny
Bibliogr. 6 poz.
Twórcy
autor
  • Cracow University of Technology, Independent Division of Descriptive Geometry and Engineering Graphics, Warszawska 24, 31-155 Cracow, Poland
  • Cracow University of Technology, Institute of Mathematics, Warszawska 24, 31-155 Cracow, Poland
Bibliografia
  • [1] N. J. Beznoshchenko and A. I. Prilenko, Inverse problems for parabolic equations, in: Problems of Mathematical Physics and Computational Mathematics, Nauka, Moscow 1977, 51-63 (in Russian).
  • [2] L. Byszewski, Uniqueness of solutions of parabolic semilinear nonlocal-boundary problems, J. Math. Anal. Appl. 165.2 (1992), 472-478.
  • [3] L. Byszewski, Differential and Functional-Differential Problems with Nonlocal Conditions, Cracow University of Technology Monographs, Monograph 184, Cracow 1995 (in Polish).
  • [4] J. Chabrowski, On nonlocal problems for parabolic equations, Nagoya Math. J. 93 (1984), 109-131.
  • [5] M. Krzyżański, Partial Differential Equations of Second Order, Vol. 1, PWN (Polish Scientific Publishers), Warsaw 1971.
  • [6] R. Rabczuk, Elements of Differential Inequalities, PWN (Polish Scientific Publishers), Warsaw 1976 (in Polish).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BUS2-0002-0043
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.