Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zbiórka makulatury
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Recepty na poprawę systemu zbiórki makulatury w Polsce poszukiwali uczestnicy konferencji, która odbyła się 24 czerwca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w ramach inicjatywy IMPACT. Spotkanie pt. „Gospodarka cyrkulacyjna. Jak usprawnić zbiórkę makulatury w Polsce?”, organizowane wspólnie przez CEPI (Confederation of European Paper Industries), Stowarzyszenie Papierników Polskich oraz Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu m.st. Warszawy, skupiło ok. 70 uczestników
PL
Gdzieś na pograniczu Europy i Azji w jednym z papierowych państw postanowiono oszczędzić naturę i zamiast wycinać piękne knieje, zaczęto zbierać i przetwarzać makulaturę, by ostatecznie uzyskać drogocenny papier.
PL
Całkowite zużycie papieru na świecie w 2007 r. wyniosło 394, 2 mln ton, w tym mas pierwotnych 196,2 mln ton i makulatury (wtórnych) 207,7 mln t. W ciągu drugiej połowy XX w. globalna konsumpcja papieru wzrosła ponad sześciokrotnie. Największym użytkownikiem tego produktu są Stany Zjednoczone, zużywające 331 kg rocznie na osobę. Stanowi to blisko 30% całkowitej światowej konsumpcji.
PL
Szkoła Podstawowa nr 7 z Krakowa od wielu lat organizuje konkursy zbiórki puszek aluminiowych i makulatury. Zachętą do udziału w nich są dla najmłodszych uczniów nagrody rzeczowe. Praktycznie cały zysk ze sprzedaży surowca przeznaczany jest dla uczniów. Zebrane fundusze wykorzystuje się na zakup nagród i pomoc finansową dla dzieci najuboższych, a także na zakup m.in. papieru kserograficznego, toaletowego oraz chusteczek higienicznych, które przekazywane są na potrzeby poszczególnych klas.
PL
Wzrost przerobu makulatury w Polsce będzie powodował konieczność intensyfikacji zbiórki, co zwiększy ilość odpadów powstających przy sortowaniu makulatury i wzrost kosztów utylizacji ich będą musiały ponieść przedsiębiorstwa zajmujące się odzyskiem i przygotowaniem odpadów do recyklingu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.