Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zasilanie parownika
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przedstawiono wyniki badań dotyczące wpływu sposobu zasilania ciśnieniowego wężownicy rurowej chłodnicy wentylatorowej, podczas wrzenia w przepływie czynnika chłodniczego R404A, w warunkach dynamicznych zakłóceń o charakterze periodycznym. Wężownicę zasilano alternatywnie: za pomocą termostatycznego zaworu rozprężnego, sterowanego elektronicznie zaworu typu AKV oraz ręcznym zaworem regulacyjnym. Sterowany elektronicznie zawór AKV wykazał większą podatność na przenoszenie zakłóceń periodycznych, w porównaniu z dwoma pozostałymi sposobami zasilania wężownicy. Efektywna praca zaworu rozprężnego sterowanego elektronicznie zależy w dużym: stopniu od jego montażu podczas eksploatacji.
PL
W ocenie współczesnych instalacji parowych, sprężarkowych urządzeń chłodniczych bierze się pod uwagę zarówno aspekty techniczne, jak i ekonomiczne. Ważnym miernikiem w tej ocenie jest efektywność wykorzystania dyspozycyjnej powierzchni wymiany ciepła parownika. Problem ten związany jest bezpośrednio z zasilaniem parownika czynnikiem chłodniczym. Gwarancja optymalnego zasilania parownika wiąże się z dostarczeniem do niego takiej ilości czynnika, jaka jest niezbędna dla jego odparowania, przy możliwie najmniejszym przegrzaniu pary. W niniejszym artykule przedstawiono analizę stosowanych rozwiązań tego problemu, w przypadku wykorzystania termostatycznych zaworów rozprężnych oraz zaworów sterowanych elektronicznie, wskazując na celowość częstszego niż obecnie wykorzystania monitoringu ze wspomaganiem komputerowym.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.