Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wattless power
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej wycofuje się ze sprzedaży żarowe źródła światła. Na ich miejsce wprowadzane jest alternatywne, energooszczędne oświetlenie. Świetlówki kompaktowe i oświetlenie LED, o których mowa w artykule, mają oszczędzać nawet do 80% energii, przy uzyskaniu tego samego strumienia świetlnego co żarówka wolframowa.
PL
Ostatnie lata to niewątpliwy rozwój polskiej gospodarki. To nie tylko inwestycje w nowe obiekty produkcyjne, ale także modernizacja całych sektorów i branż. W rozwoju tym znaczącą rolę odgrywa koszt energii elektrycznej. W praktyce rozumiemy przez to zużycie energii i koszty jej dostawy. Okazuje się, że bardzo istotnym składnikiem opłat za energię elektryczną jest tzw. „pobór mocy biernej”. Jest to istotny składnik kosztów, który w szczególnych przypadkach bardzo znacznie może przekroczyć koszty zużycia energii czynnej. W publikacji zilustrowano fakt, że zwłaszcza w przypadku tzw. przekompensowania pojemnościowego, koszt mocy biernej jest drastycznie wysoki, niemający związku z kosztami przesyłu energii.
PL
Liczne nieudane próby kompensacji mocy biernej z użyciem baterii kondensatorów wynikają z wysokiego poziomu wyższych harmonicznych w napięciu i prądzie. Zastosowanie filtra aktywnego skutecznie zmniejszającego poziom odkształceń prądu, prowadzące w konsekwencji do obniżenia wartości napięcia odkształconego, pozwoliło na bezpieczną i bezawaryjną pracę baterii kondensatorowej sterowanej łącznikami tyrystorowymi.
PL
W czasie ostatnich kilku miesięcy liczba informacji publikowanych nie tylko w prasie fachowej, ale także i codziennej na temat podwyżki cen energii elektrycznej była tak duża, że jeśli nawet potwierdzą się one chociaż w 30 %, to stanie się ona faktem i to już od stycznia 2009 roku. Odbiorców przemysłowych niepokoi nie tylko sama podwyżka, ale i jej skala. Wzrost cen energii o około 30 % miałby znaczący wpływ na zmniejszenie się konkurencyjności produkcji. Dopiero ostatnie wypowiedzi prezesa Urzędu Regulacji Energetyki informujące, że maksymalna podwyżka cen, jaka zostanie zaakceptowana, to 10 %, nieco uspokoiły odbiorców. Jednak sytuacja cały czas jest dynamiczna i tak naprawdę dopiero najbliższa przyszłość pokaże, o ile procent wzrosną ceny energii.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.