Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  waste evidence
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Nowy 2020 rok przyniósł przedsiębiorcom kolejne nowości w przepisach dotyczących ochrony środowiska. Kluczowa zmiana, do której muszą się dostosować, to obowiązek uczestnictwa w elektronicznym systemie ewidencji odpadów. Wdrożenie tego rozwiązania powoduje, że wszystkie podmioty wytwarzające i gospodarujące odpadami, w tym przedsiębiorcy z branży kruszyw, wypracować muszą nowe podejście i rozwiązania organizacyjne w zakresie nadzoru i kontroli postępowania z odpadami.
PL
Rejestr BDO wywołał w ostatnim czasie spory popłoch wśród przedsiębiorców. Wielu z nich nadal zadaje sobie fundamentalne pytanie: czy ich działalność podlega wpisowi do rejestru BDO? Pytanie to zadaje sobie również wiele przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.
PL
Przepisy prawne nie przewidują ani kar pieniężnych w stosunku do podmiotów zobowiązanych do przeprowadzenia zewnętrznego rocznego audytu przedsiębiorców wystawiających dokumenty DPO, DPR, EDPO lub EDPR, ani konsekwencji w przypadku wykazania nieprawidłowości w tych audytach. Nadchodzą jednak zmiany w prawie.
PL
Wśród różnorodnego asortymentu okuć budowlanych klamki drzwiowe i okienne są jednymi z ważniejszych, przede wszystkim ze względu na jakość, estetykę i funkcjonalność tych produktów. Surowcami do produkcji klamek są najczęściej stopy aluminium bądź tworzywa sztuczne w postaci poliamidu i itamidu.
PL
Zakłady mięsne prowadzą działalność gospodarczą w zakresie rozbioru i przetwórstwa mięsa, zarówno wieprzowego, wołowego, jak i drobiu. W wyniku tej działalności wytwarzane są odpady niebezpieczne oraz inne niż niebezpieczne.
PL
Po raz czwarty ogólnopolska konferencja "Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji" zgromadziła liczne grono osób zajmujących się tą tematyką w Polsce. Specjaliści prezentowali swoje spostrzeżenia i recepty na uzdrowienie, niestety, nadal kulejącego systemu.
PL
Ustawa o bateriach i akumulatorach, opublikowana w Dzienniku Ustaw z 2009 r., obowiązuje od 12 czerwca br. W ostatnich kilkunastu tygodniach sukcesywnie ukazywały się akty wykonawcze, czyli rozporządzenia ministra środowiska, dzięki czemu adresaci ustawy i opinia publiczna ma już pełniejszy obraz tego, jak będzie ona wprowadzana w życie.
PL
Na stronach Ministerstwa Środowiska została opublikowana kolejna wersja projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, opatrzona datą 10 czerwca 2009 r. Rozdział IV "Gospodarka odpadami opakowaniowymi" poświęcono zagadnieniom, które wymagają omówienia.
PL
Aby ocenić zachowanie się wytwórców olejów odpadowych, należy powołać się na przepisy wprowadzonego i obowiązującego w kraju prawa. To właśnie z uregulowań prawnych wynikają podstawowe zasady gospodarki olejami odpadowymi, które muszą być, pod groźbą sankcji karnych, przestrzegane przez wytwórców. Ustawodawca wprowadza system pozwoleń na wytwarzanie, gospodarowanie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów, nakłada na wytwórców obowiązek opracowania programu gospodarki odpadami, prowadzenie ewidencji odpadów oraz sprawozdawczości.
PL
Do 13 sierpnia br. ma być transponowana na grunt polski dyrektywa WEEE 2002/96, odnosząca się do zużytych wyrobów elektrycznych i elektronicznych. Jako osoba nowa w branży muszę stwierdzić, iż środowisko recyklingu jest dość hermetyczne i mało zrozumiałe dla przeciętnego obywatela. Przede wszystkim trudny jest dostęp do jasnych definicji podstawowych pojęć - znaleźć je można w odnośnikach do załączników innych ustaw.
PL
Nowelizacja ustawy o odpadach (opublikowana DzU z 2004 r. nr 116, poz. 1208), obowiązująca od 25 lipca 2004 r., wprowadza nowe zasady gospodarowania odpadami metali w zakresie przyjmowania oraz dokumentowania przyjęcia tych odpadów. Zmiany dotyczą wprowadzenia nowych elementów do procedury przyjmowania odpadów metali przez tzw. punkty skupu złomu, polegających na prowadzeniu dodatkowej dokumentacji wskazującej źródło pochodzenia odpadu oraz tożsamość osoby lub przedsiębiorstwa przekazującego odpady.
PL
Wykonanie obowiązków związanych z odzyskiem i recyklingiem oraz ewentualne uiszczenie opłaty produktowej związane jest ze zgłaszaniem, dokumentowaniem i rozliczaniem poszczególnych działań. Obowiązki te zostały omówione w numerze 2 "Recyklingu" (str. 8-9). Poniżej zostaną szczegółowiej przedstawione zagadnienia związane z dokumentowaniem poszczególnych czynności.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.