Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  właściciel nieruchomości
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jednym ze skutków odpowiedniego kształtowania polityki przestrzennej gminy może być stworzenie podstaw dla dokonania wywłaszczenia nieruchomości. To jedna z bardziej radykalnych ingerencji w sferę właściciela nieruchomości.
PL
Odpowiedź na postawione w tytule pytanie wydaje się prosta. Jednak właściciel nieruchomości, postrzegany z punktu widzenia przepisów publicznoprawnych, dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi, z pewnością nie jest podmiotem tożsamym z właścicielem w sensie cywilistycznym. Przesądza o tym art. 2 ust. 1 pkt 4 Ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz U z 2012 r. poz. 391, z późn. zm. – u.c.p.g.).
PL
Aktualnie przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (na podstawie zawartej z nimi umowy) dostarczają im pojemniki do zbierania odpadów. Jednak po nowelizacji Ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (DzU z 2012 r. poz. 391 - u.c.p.g.) wiele się w tym zakresie zmieniło. Dotychczasowy stan będzie obowiązywał jeszcze tylko w okresie przejściowym, czyli maksymalnie do końca czerwca 2013 r.
PL
Rada gminy na mocy ustawy o utrzymaniu czystości i porzadku w gminie - art. 6 ust. 2 - ustala górną stawkę opłaty ponoszonej przez właściciela nieruchomości za usługę odbioru nieczystości stałych lub płynnych.
PL
Przedmiotem czwartej części cyklu są obowiązki w zakresie utrzymania czystości i porządku obciążające: 1) właścicieli nieruchomości, 2) kierowników budów, 3) przedsiębiorców użytkujących tereny służące komunikacji publicznej, 4) zarządy dróg, 5) gminy.
EN
The article presented as Part 4 of the serie is treating about obligations which burden the following subjects: 1) owners of real estates, 2) clerks of the building works, 3) enterprises using areas serving for the public communication, 4) road managements, 5) local administration.
PL
Normatywna treść art. 7 ust. 1 i ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach została ustalona nowelą z 2001 r. (DzU nr 100, poz. 1085). Po ostatnich zmianach wprowadzonych z mocą od 7 lutego 2003 r. (DzU nr 7, poz. 78) określa rodzaje działalności, które wymagają uzyskania zezwolenia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.