Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szkło płaskie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
4
Content available remote Patentowa(na) historia szkła cz. 3
9
PL
Zastosowanie termowizji w diagnostyce agregatów produkcyjnych służy do precyzyjniejszej oceny ich stanu technicznego.Możliwości wykorzystania termowizji w zmniejszaniu energochłonności i w monitoringu procesów produkcyjnych w przemyśle szklarskim - z uwzględnieniem urządzeń bezpośrednio związanych z produkcją oraz urządzeń pomocniczych gwarantujących utrzymanie ruchu - pozwala znacząco poprawiać jakość wyrobów. Badania termowizyjne pomagają zatem rozwiązywać problemy pomiarowe, których nie można było rozwiązać tradycyjnymi metodami.
EN
The application of thermal imaging in the evaluation of production units leads to a more accurate assessment of their condition. Using thermal imaging to reduce the energy consumption as well as to monitor production processes in the glass industry-including both the devices directly involved in production and auxiliary equipment for flow regulation-significantly improves product quality. As a result, thermal imaging surveys prove useful in addressing the measurement problems which could not have been solved with traditional methods.
15
Content available remote Stan przemysłu szklarskiego w Polsce
PL
Dzięki bogatej ofercie producentów drzwi mogą stać się doskonałym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Duża liczba sposobów wykończenia drzwi pozwala dopasować je do wnętrza o dowolnym charakterze.
PL
Ta istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania cecha szkła płaskiego określana jest wg normy PN-EN 12600:2004 Szkło w budownictwie. Badanie wahadłem. Udarowa metoda badania i klasyfikacja szkła płaskiego. Szkło płaskie klasyfikowane jest tam w zależności od skutków jakie powoduje w nim upadek ciała udarowego z różnych wysokości oraz od oceny sposobu pękania szkła.
PL
Rozwój przemysłu szklarskiego w Polsce w ostatnich dziesięcioleciach możemy zobaczyć przez pryzmat metod krojenia szkła stosowanych w zakładach szklarskich. Patrząc na małe i średnie zakłady i ich możliwości techniczne w zakresie rozkroju szkła na przestrzeni ostatnich 20 lat musimy stwierdzić, że uległy one diametralnej zmianie. O ile duże zakłady przemysłowe posiadały odpowiednie możliwości techniczne i inwestycyjne o tyle małe zakłady nie miały ich w ogóle. Podstawowa metodą rozkroju formatek była metoda ręczna za pomocą ręcznych nożyków. Posiadanie automatycznego stołu krojącego było odległym marzeniem. Jednak to jest już historia.
PL
Szkło płaskie w procesie jego obróbki jest wielokrotnie przenoszone ze stanowiska na stanowisko. Tafle szklane dostarczane są do zakładów przetwarzających szkło płaskie w postaci różnej wielkości formatów, z których najpopularniejszymi są rozmiary Jumbo oraz pół-Jumbo. W dalszym procesie przetwarzania dostarczone tafle podlegają rozkrojowi wtórnemu na mniejsze formatki , które kolejno mogą przechodzić dodatkowe operacje szlifowania, wiercenia, frezowania, fazowania itp.
PL
Mechaniczna metoda krojenia szkła płaskiego polega na wykonaniu rysy na jego powierzchni, a następnie rozłamaniu szkła. Metoda termiczna wymaga zarysowania szkła mechanicznie lub termicznie, a potem następuje jego pęknięcie wskutek szoku termicznego.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.