Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  servicing instruction
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Poprawność instrukcji obsługi maszyn rolniczych
PL
Omówiono wytyczne opracowania instrukcji obsługi maszyn rolniczych, zawarte w literaturze przedmiotu (dyrektywa maszynowa, normy, Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej). Wyszczególniono najczęściej występujące braki i uchybienia w redagowaniu instrukcji obsługi.
EN
They discussed guidelines of study of servicing instruction of agricultural machinery, which are included in machinery directives and standards and Regulation of Ministry of Agriculture and Food Economy. They specified the most often appearing gaps and shortcoming in editing of servicing instruction.
PL
W dwudziestej drugiej części kursu omówione zostaną popełniane błedy przez użytkowników, które powodują klopoty z poprawnym prowadzeniem obliczeń w EMTP.
PL
W dwudziestej pierwszej części kursu zostanie omówiona metoda tworzenia własnego elementu typu LIB. Wykorzystanie omówionej procedury umożliwi tworzenie biblioteki elementów identycznej do standardowo już wbudowanej do ATP - EMTP
PL
W dwudziestej części kursu zostaną zaprezentowane wielostopniowe układy ograniczające przepięcia przeznaczone do wykorzystania w pakiecie EMTP. Dzięki nim będzie możliwe przeprowadzenie obliczeń między innymi skuteczności ochrony zapewnianej urządzeniom i układom przesyłu sygnałów narażonych na bezpośrednie i pośrednie skutki wyładowań atmosferycznych.
PL
W dziewiątej części kursu zostanie zaprezentowany praktyczny przykład wykorzystania pakietu ATP do obliczania prostych układów napędowych z wykorzystaniem różnego rodzaju silników asynchronicznych 3-fazowych.
PL
W ósmej części kursu zostanie zaprezentowany praktyczny przykład wykorzystania pakietu ATP do obliczania i oceny skuteczności ochrony przed przepięciami powstającymi podczas wyładowań piorunowych w linie średniego napięcia. Specjalna grupa elementów dedykowana do takich zastosowań zostanie dodatkowo szczegółowo opisana.
PL
W szesnastej części kursu zostaną zaprezentowane różne modele obciążeń możliwe do wykorzystania w ATP, uwzględniające zjawiska rezonansu. Znajdują one zastosowanie w analizie częstotliwościowej układów. Przedstawiony będzie również praktyczny przykład obliczeń w trybie FREQUENCY SCAN.
PL
W piętnestej części kursu zostanie zaprezentowana metoda analizy układów energetycznych w dziedzinie częstotliwości. Wyznaczone zostaną poszczególne harmoniczne zadanego przebiegu, a na podstawie wprowadzonych przez użytkownika składowych zostanie odtworzony przebieg napięcia prądu.
PL
W czternastej części kursu zostaną zaprezentowane podstawowe układy zabezpieczeń stosowane w systemach elektroenergetycznych. Omówione będą główne kryteria zabezpieczeniowe na konkretnych i praktycznych przykładach.
PL
W trzynastej części kursu zostaną zaprezentowane proste układy energoelektroniczne: prostowniki 1-fazowe i 3-fazowe oraz falownik 1-fazowy. Mogą one stanowić punkt wyjściowy do samodzielnego modelowania w EMTP bardziej skomplikowanych układów energoelektronicznych.
PL
W dwunastej części kursu zostanie zaprezentowany model źródła napięcia/prądu o dowolnym zadanym przez użytkownika kształcie. Stworzony w ten sposób element może być wykorzystany w specyficznych układach do analizy stanów nieustalonych oraz wszelkiego rodzaju niestandardowych zakłóceń. Element może również sprzęgać dowolny program z EMTP poprzez wzajemną implementację wyników. Wzajemna współpraca kilku programów pozwala bardziej wszechstronnie wykorzystać możliwości pakietu EMTP. Jednym z jego mankamentów jest brak kompatybilności z innymi programami, np. MatLAB, Simulink. Brak jest również możliwości implementacji wyników pomiarów (rzeczywistych rejestracji) do poziomu EMTP. Wprawdzie użytkownik EMTP dysponuje elementem HFS Source z grupy Frequency Comp, umożliwiającym wygenerowanie dowolnego przebiegu na podstawie widma częstotliwościowego sygnału, ale ograniczenia natury matematycznej oraz kłopotliwy proces implementacji żądanego przebiegu do poziomu EMTP pozwalają na szybkie i proste prowadzenie obliczeń.
PL
W jedenastej części kursu zostanie zaprezentowany praktyczny przykład wykorzystania elementów typu TACS do obliczania prostych układów zawierających wyłącznik różnicowoprądowy.
PL
W dziesiątej części kursu zostanie zaprezentowany praktyczny przykład wykorzystania elementów typu TACS do obliczania prostych układów zawierających wyłącznik nadmiarowo- prądowy o zadanej charakterystyce czasowo-prądowej.
PL
W siódmej części kursu zostanie zaprezentowany praktyczny przykład wykorzystania pakietu ATP do obliczania poziomów przepięć występujących w systemie elektroenergetycznym podczas operacji łączeniowych i zwarć. Opiszemy również szczegółowo specjalną grupę elementów przeznaczonych do tych zastosowań.
PL
W szóstej części kursu zostaną omówione dwie metody tworzenia własnych elementów programie ATP. Pierwsza polega na grupowaniu kilku elementów w jeden, druga na wykorzystanie plików MOD. Użycie opisanych procedur może posłużyć do stworzenia własnej lub skorzystania z gotowej biblioteki elementów.
PL
W trzeciej części kursu zostaną scharakteryzowane linie przesyłowe (napowietrzne i kablowe). W obliczeniach przeprowadzanych za pomocą pakietu ATP wykorzystywane są typowe, powszechnie dostępne w katalogach parametry. Wszystkie inne niezbędne parametry, takie jak m.in. reaktancje podłużne i susceptancje poprzeczne, są automatycznie przeliczane przez ATP i nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych obliczeń.
PL
W tej części kursu zostaną opisane podstawowe elementy najczęściej wykorzystywane w ATP wraz z ich praktycznym zastosowaniem w obliczeniach. Przystąpienie do drugiej części wymaga przeprowadzenia poprawnej instalacji programu oraz opanowania podstaw opisanych w poprzednim artykule cyklu. Poprawność obliczeń wykonywanych przez pakiet ATP zostanie zweryfikowana analitycznie, na przykładzie prostego trójfazowego obwodu prądu sinusoidalnie zmiennego.
PL
ATP (ang. Alternative Transients Program) to pakiet programów służący do wykonywania obliczeń w układach i systemach elektroenergetycznych. Należy on do grupy programów opracowanych do wszechstronnej analizy stanów nieustalonych w dziedzinie czasu – w skrócie EMTP (Electromagnetic Transients Program). Artykuł jest początkiem całej serii omawiającej na przykładach praktyczne zastosowanie tego programu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.