Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  rynek autobusów w Polsce
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
PL
Co roku lider polskiego rynku autobusowego organizuje w Warszawie konferencję prasową podsumowującą miniony rok działalności. W niniejszym artykule przedstawiono wyniki rynkowe firmy oraz nowości produktowe firmy Solaris, zajmującej od 15 lat pozycję lidera w sprzedaży autobusów miejskich w Polsce.
EN
Every year the leader of polish bus market organizes a press conference in Warsaw to sum up the previous year of operation. This article presents market results and novelties introduced by Solaris, the leader of city buses sales in Poland for 15 years.
PL
W 2013 r. po raz kolejny odnotowano spadek sprzedaży autobusów w Polsce. W artykule przedstawiono wyniki analizy popytu na nowe autobusy. Wskazano na czynniki determinujące zmiany zapotrzebowania na tabor autobusowy w różnych segmentach rynku.
EN
The 2013 was the another year when a decline in sales of buses in Poland was noticed. The article presents the results of the analysis of the demand for new buses. It points the determinants of changes in demand for the bus fleet in various market segments.
PL
W artykule przedstawiono kilka sugestii dotyczących rynku autobusowego w Polsce oraz zanalizowano sprzedaż autobusów od 2001 do 2012 roku.
PL
W artykule przedstawiono analizę popytu na rynku autobusów w Polsce. Omówiono wyniki sprzedaży firm produkujących autobusy w podziale na segmenty rynku. Wskazano na czynniki determinujące wielkość popytu.
EN
In the article there is presented an analysis of demand for buses in Poland. There are shown sales results of bus-producing-companies with division on market segments. There are pointed demand determining factors.
5
PL
W 2010 roku na polski rynek autobusowy sprzedano łącznie 1072 autobusy, czyli o 12,6% więcej niż rok wcześniej. Odpowiada to poziomowi zakupów zanotowanych w latach 2003-2005, czyli z okresu sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej. W porównaniu z rekordowym 2008 rokiem sprzedano o 670 jednostek mniej. W dalszym ciągu motorem polskiego rynku są autobusy miejskie, stanowiące aż 66,4% rynku. Miejscy przewoźnicy zakupili łącznie 712 autobusów.
6
Content available Polski rynek autobusowy 2009 : rok kryzysu
PL
W 2009 r. polscy przewoźnicy zakupili niecały tysiąc pojazdów. To wynik najniższy od 1992 r. W artykule autor, biorąc pod uwagę producentów, analizuje rynek autobusowy w latach 2000-2009.
7
Content available Rekordowy rok na polskim rynku autobusowym
PL
Rok 2008 to rekordowy rok pod względem sprzedaży na polskim rynku autobusowym od siedmiu lat. Łącznie polscy przewoźnicy zakupili 1605 autobusów. To o 24 % więcej niż rok wcześniej. W artykule opisano dynamikę rozwoju liderów rynku poszczególnych segmentów sprzedaży: autobusy miejskie, lokalne, autobusy klasy kombi i autobusy turystyczne.
8
Content available Producenci na rynku autobusowym w Polsce
PL
W artykule opisano rynek autobusów w Polsce oraz poszczególnych producentów - ich produkcję i sukcesy. W 2008 r. niekwestionowanym liderem polskiego rynku została spółka Solaris Bus & Coach SA, drugą pozycje zdobyły Polskie Autobusy sp. z o.o.
9
Content available 5-tysięczny autobus z Bolechowa
PL
6 maja 2009 roku bramy fabryki w Bolechowie opuścił autobus z numerem 5000. Jubileuszowy pojazd trafił do spółki Transkom obsługującej linie podmiejskie łączące miejscowości gminy Czerwonak z Poznaniem. Na wyprodukowanie pierwszego tysiąca autobusów Neoplan Polska, a następnie Solaris Bus & Coach potrzebował 6 lat. W ciągu kolejnych siedmiu, wielkość produkcji zwiększyła się czterokrotnie. Artykuł przybliża historię firmy, jej osiągnięcia w produkcji autobusów, opisuje jubileuszowy Solaris Urbino 12.
10
Content available Producenci na rynku autobusów w Polsce
PL
W artykule omówiono firmy produkujące autobusy miejskie i turystyczne na rynek Polski. W roku 2007 były to: Solaris Bus & Coach, Polskie Autobusy sp. z. o. o., Kapena SA, Solbus, Scania Polska, Man Star Trucks, Evobus Polska, Volvo Polska Autobusy oraz VDL Bova Polska. Lideren polskiego rynku została spółka Solaris Bus & Coach SA, która dostarczyła łącznie polskim klientom 299 pojazdów. Jej udział w rynku w 2007 r. wynosił 47%, z czego 70% z wyprodukowanych autobusów Urbino trafiło do stolicy.
11
PL
W roku 2007 polscy przewoźnicy zakupili łącznie 1291 autobusów. Jest to tyle samo co rok wcześniej. Największy wpływ na taki wynik miała dostawa autobusów miejskich do Warszawy, gdzie zakupiono prawie 300 autobusów niskopodłogowych wyposażonych w silniki Euro-4, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i system monitoringu wnętrza. Najpopularniejszymi autobusami miejskimi sprzedawanymi w Polsce były niskopodłogowe Solarisy Urbino. W segmencie autobusów lokalnych najpopularniejszy był Autosan A-0909L. Liderem trzyosiowych autobusów turystycznych zastała Scania Irizar Century 6x6.
12
Content available remote Polski rynek autobusów w 2006 roku : powiew optymizmu
PL
W artykule przedstawiono dane z 2006 r. dotyczące polskiego rynku autobusów. Przedstawiono jak kształtowała się sprzedaż kilku najbardziej popularnych producentów autobusowych. W ubiegłym roku polscy przewoźnicy zakupili łącznie 1288 pojazdów. Czynnikiem ożywiającym sprzedaż w segmencie miejskim było wprowadzenie od 1.10.2006 r. normy czystości spalin Euro-4. Mimo wzrostu sprzedaży odnowa taboru pozostawia nadal wiele do życzenia.
PL
Statystyki pokazują, że od dwóch lat wielkość sprzedanych autobusów w Polsce ustabilizowała się na poziomie około 1000 egzemplarzy. Jest to mniej o 44% niż w rekordowym 1996 roku, kiedy to przewoźnicy zakupili około 1880 jednostek. W artykule, autor analizuje rynek autobusowy w Polsce w roku 2005, przedstawiając jak kształtowała się sprzedaż pojazdów kilku najbardziej popularnych producentów autobusowych.
14
Content available remote Polski rynek autobusów w 2005 roku
PL
W artykule przedstawiono analizę popytu na rynku autobusów w Polsce w 2005 roku. Omówiono wyniki sprzedaży firm produkujących autobusy w podziale na segmenty rynku. Przedstawiono analizę czynników determinujących wielkość popytu.
PL
Artykuł prezentuje, wypracowane na spotkaniach w dniach 12-13 czerwca 2006 r. organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Samochodowego, stanowisko środowiska PKS w zakresie regulacji i deregulacji rynku transportowego.
16
Content available remote Sprzedaż autobusów na polskim rynku w 2004 roku
PL
W ciągu 2004 roku sprzedano w Polsce ogółem 1083 fabrycznie nowe autobusy - o 55 więcej niż w ubiegłym roku, co oznacza wzrost poziomu dostaw o 5,35%. Ten pozytywny bilans jest wynikiem przede wszystkim znacznego wzrostu sprzedaży odnotowanego w segmencie autobusów międzymiastowych (wzrost o 46,74% w porównaniu z 2003 rokiem) i autobusów turystycznych (wzrost o 76,38% w porównaniu z 2003 rokiem).
17
Content available remote Rynek autobusowy w Polsce w I połowie 2005 roku
PL
W artykule przedstawiono jak kształtował się rynek autobusowy w Polsce w I połowie 2005 r. Zaprezentowano dane dotyczące produkcji, sprzedaży nowych autobusów a także ich eksportu.
18
Content available remote Kontrakty eksportowe polskich fabryk autobusów w 2004 roku
PL
W 2004 roku odnotowano radykalny wzrost poziomu eksportu autobusów wyprodukowanych w Polsce na europejskie rynki - aż o 70,28% w porównaniu z rokiem 2003. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, obecnie stało się faktem - Polska stała się bardzo ważnym centrum produkcji autobusów miejskich na mapie Europy.
19
Content available remote Autobusy gazowe oferowane na rynku polskim
PL
W artykule poruszono zagadnienia dotyczące autobusów miejskich wyposażonych w instalację zasilaną paliwem gazowym. Przedstawiono producentów autobusów gazowych, którzy oferują swoje produkty na rynku polskim.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.