Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  rozdrabnianie kruszyw
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Technologia produkcji kruszyw mineralnych zasadniczo uwzględnia procesy rozdrabniania i klasyfikacji na sitach wraz ze wspomagającymi operacjami usuwania zanieczyszczeń z nadawy. Procesami głównymi są operacje rozdrabniania, które zarazem generują najwyższe koszty jednostkowe i globalne w całym układzie oraz charakteryzują się największą uciążliwością dla środowiska.
PL
Procesy rozdrabniania realizowane są w różnych układach technologicznych zbudowanych z różnych kruszarek, klasyfikatorów i młynów. Efektywność rozdrabniania podczas produkcji surowców drobnoziarnistych jest uzależniona między innymi od właściwości rozdrabnianej nadawy i wymagań jakościowych produktów, a także od rodzaju zastosowanych maszyn, ich parametrów konstrukcyjno-eksploatacyjnych oraz sposobu prowadzenia procesu (rodzaju układu technologicznego).
PL
Budowa układów technologicznych przeróbki mechanicznej, podobnie jak budowa maszyn do produkcji kruszyw, jest uzależniona od uwarunkowań geologicznych złóż surowców skalnych, a także od uwarunkowań produkcyjnych kruszyw. Jak zatem wyglądają teoretyczne i empiryczne relacje pomiędzy właściwościami skał a efektami rozdrabniania?
PL
Zawartość ziarn nieforemnych w kruszywach mineralnych zależy głównie od sposobu kruszenia surowca - rodzaju stosowanych urządzeń rozdrabniających, ich parametrów konstrukcyjno-eksploatacyjnych, stopnia rozdrobnienia i ilości stadiów kruszenia. Im twardszy surowiec, tym trudniej jest uzyskać kruszywo o kształcie foremnym, zaś w drobniejszych klasach ziarnowych produktów rozdrabniania uzyskuje się najwięcej ziarn nieforemnych, dlatego powinno się stosować kubizery na ostatnich stadiach rozdrabniania. Co jeszcze można zrobić, by ziarna były bardziej foremne?
PL
W procesie przeróbki mechanicznej węgla kamiennego uzyskuje się sortymenty grube węgla, miał węglowy oraz odpady przeróbcze – gruboziarniste popłuczkowe (<300 mm) oraz drobnoziarniste (<20 mm) i poflotacyjne (<1 mm). Łączne ilości odpadów powstających w KWK ,,Piast” podczas wydobycia i przeróbki węgla kamiennego przekraczają rocznie 1 mln ton, z czego ok. 13% stanowią odpady z robót przygotowawczych i udostępniających. Spośród czterech typów litologicznych odpadów przywęglowych największy udział stanowi mułowiec szary, którego udział w zakresie uziarnienia 100-300 mm to ok. 90%. Badania wykazały, że mułowiec szary cechuje się największą wytrzymałością spośród pozostałych typów. Artykuł pokazuje możliwości tworzenia odpowiednich układów technologicznych w celu selektywnego wyodrębnienia jakościowo lepszych kruszyw z odpadów o różnych typach litologicznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.