Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  power semiconductor
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jeden z największych producentów kondensatorów – firma Ducati Energia – wprowadza systematycznie na rynek nowe serie produktów o podwyższonych parametrach użytkowych dla spełnienia wymagań odbiorców z branży energoelektronicznej.
EN
In the paper a principle of improving the methodology of ordering equations in thermal problems and designing a simulator of electrothermal phenomenon has been presented.
PL
Głównymi zadaniami pracy było opracowanie metod przyspieszających rozwiązywanie równania przewodnictwa ciepła z wykorzystaniem metody różnic skończonych i napisanie dwóch symulatorów zjawisk elektrotermicznych odpowiednio dla przyrządów półprzewodnikowych mocy i dla układów scalonych. Autor zaproponował dwa algorytmy porządkowania układu równań liniowych o podobnej skuteczności jak metoda prawie optymalna (minimum degree) ale działające w znacząco krótszym czasie. Przedstawiono również sposoby przyspieszenia obliczeń w przypadku uwzględniania w modelu termicznym nieliniowych warunków brzegowych. W drugiej części pracy autor zaprojektował dwa symulatory elektrotermiczne: MOPS + TULSOFT i DUET. W pierwszym symulatorze zastosowano autorską koncepcję łączenia dwuwymiarowego symulatora zjawisk elektrycznych z trójwymiarowym symulatorem zjawisk termicznych. W symulatorze DUET najważniejszym elementem jest zastosowanie ekstraktora schematu elektrycznego również do generacji trójwymiarowego modelu termicznego w celu automatycznego uzyskania powiązanych modeli termicznego i elektrycznego na podstawie plików w formacie GDSII. Oba symulatory wykorzystano w analizie zjawisk elektrotermicznych w wybranych strukturach półprzewodnikowych: diodach PIN, tranzystorach IGBT i VDMOS, bramkach cyfrowych, zwierciadłach prądowych i wzmacniaczach operacyjnych.
PL
W badaniach z dziedziny elektroniki przemysłowej niezbędne są często pomiary przyrzadów półprzewodnikowych mocy. W artykule przedstawiono opracowane i skonstruowane stanowisko pozwalające na prowadzenie pomiarów zgodnie z ogólnie przyjętymi wymaganiami. Podano przykłady jego zastosowania do badania diod wysokonapięciowych oraz współpracy kluczy półprzewodnikowych w konfiguracji mostka.
4
Content available remote Łagodnie i kompaktowo do 250 kW. Nowa gwiazda wśród softstartów Sirius
PL
Istnieją dwie istotne innowacje, które umożliwiły zaprojektowanie nowego, tak małego i kompaktowego urządzenia łagodnego rozruchu, jak Sirius 3RW40: po pierwsze Siemens Automation and Drives (A&D) stworzył i opatentował nową metodę sterowania zwaną Polarity Balancing (równoważenie biegunowości), która pozwoliła na rozbudowę sterowanej dwufazowo rodziny softstartów do 250 kW. Wykorzystujące ją urządzenia Sirius 3RW40 umożliwiają rozruch tak łagodny i cichy, jak żadne inne urządzenia przeznaczone do tych zakresów mocy. Po drugie działowi Siemens A&D udało się z powodzeniem przeszczepić własne know-how w dziedzinie projektowania styczników do nowej generacji softstartów. Powstały w ten sposób system styków bocznikujących urządzeń Sirius 3RW40 oraz 3RW44 jest w oferowanym kształcie unikatowy na rynku softstartów w zakresach mocy do 250 kW.
5
PL
Kontynuując prezentację przemienników na średnie napięcie marki ALLEN- -BRADLEY, produkcji ROCKWELL AUTOMATION, przedstawiamy nową rodzinę przemienników PowerFlex.7000 oferowanych na rynku polskim. Nowa rodzina przemienników stanowi kontynuację myśli technicznej zawartej w najpowszechniej spotykanych przemiennikach częstotliwości serii 1557 oferowanych przez ROCKWELL AUTOMATION, wykonywanych wg architektury falownika prądu. Ciągły rozwój technologii półprzewodników mocy, konstrukcji obwodów mocy, nowe algorytmy sterowania i możliwość zastosowania najnowszej technologii materiałowej w parze z wykorzystaniem najnowszej wiedzy technicznej - wszystko to zaowocowało konstrukcją, która otwiera XXI wiek w dziedzinie napędów dużych mocy na średnie napięcie.
PL
W artykule przedstawiono analizę falownika miękkoprzełączalnego, w którym przy-rządy półprzewodnikowe mocy (ppm) są przełączane przy zerowym prądzie (ZCS). Prze-prowadzono porównanie układu tego falownika z analogicznym konwencjonalnym ukła-dem falownika z twardym przełączaniem przyrządów półprzewodnikowych. W tym celu zostały przeprowadzone rozważania analityczne, potwierdzone następnie odpowiednimi przebiegami i charakterystykami parametrów falownika, wyznaczonymi poprzez prze-prowadzenie symulacji komputerowych dla takich układów.
EN
In this work a zero current switching inverter is discussed. Comparison with this circuit operat-ing in a soft and a hard switching mode is presented. Some analytical expressions are obtained and the results are verified against PSPICE simulations.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.