Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pompy cyrkulacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Rynek wymiany pomp obiegowych i cyrkulacyjnych w UE szacowany jest na miliony sztuk. Tak samo jak promuje się w układach ogrzewania efektywne energetycznie pompy ciepła, gdyż mają one największy potencjał korzystania z energii odnawialnej, rosnący wraz z transformacją systemów energetycznych, również pompom obiegowym i hydraulice instalacji stawiane są i będą wymagania z uwagi na ich wciąż duży potencjał oszczędności energii.
PL
Pompy obiegowe oraz cyrkulacyjne to ważny element w aspekcie zużycia energii przez instalacje grzewcze i c.w.u. - same potrzebują energii elektrycznej do pracy, wpływają też na zużycie energii cieplnej przez całą instalację. W procesie doboru i eksploatacji tych urządzeń ważne jest uwzględnienie rozwiązań, które pozwolą pompom automatycznie dostosować się do warunków panujących w budynkach, a tym samym uzyskać znaczne oszczędności energii.
PL
Ostatnie miesiące obfitują w informacje nt. inicjatyw wspomagających walkę ze smogiem. Mamy programy gminne, rządowe i międzynarodowe, które mają poprawiać jakość powietrza i zmniejszać zużycie energii. Ogromną rolę odgrywają tu instalacje budowlane, w których do osiągnięcia efektu ekologicznego konieczna jest współpraca i synergia wszystkich, choćby najdrobniejszych elementów. W przypadku instalacji grzewczej istotna jest też rola pomp obiegowych i cyrkulacyjnych.
PL
Artykuł przedstawia nowoczesne rozwiązania dotyczące efektywności energetycznej EEI, energooszczędne rozwiązania stosowane w pompach ciepła (silnik, możliwości automatycznej regulacji, cyfrowe wspomaganie), ułatwienia dla instalatora i energooszczędnej eksploatacji.
PL
W publikacji zawarto istotne przesłania związane ze współczesnymi wymogami stawianymi pompom obiegowym i cyrkulacyjnym dotyczącymi technologii, instalacji oraz projektowania.
PL
Artykuł zawiera podstawowe informacje dotyczące pomp cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w nowoczesnych instalacjach hydraulicznych.
PL
Algorytm obliczeń wskaźnika energochłonności EEI według rozporządzenia Komisji Europejskiej, obowiązującego producentów pomp cyrkulacyjnych od 1 styczna 2013.
EN
Rules of the index (EEI) calculation.
PL
Dyskusja założeń do wyznaczania EEI i zależności efektu od trybu pracy w eksploatacji pompy.
EN
The dependence of the effect on the mode of operation.
PL
Artykuł odnosi się do uregulowań technicznych obowiązujących na rynku pomp obiegowych i cyrkulacyjnych na obszarze krajów UE.
PL
W artykule zostaną omówione zagadnienia związane z nietypowym obniżaniem i redukcją hałasu w systemach klimatyzacyjnych. Skuteczność likwidacji hałasu w systemach klimatyzacji jest zależna nie tylko od poprawnego doboru urządzeń klimatyzacyjnych na wartości dopuszczalne deklarowane w dokumentach normatywnych, co ma najczęściej miejsce, ale w głównej mierze zależy od koncepcji przyjmowanej przez projektanta na początku projektu. Jeżeli na tym etapie nie zostaną podjęte odpowiednie działania likwidujące hałas wówczas późniejsze dobory urządzeń będą jedynie służyły eliminacji błędów projektowych, a nie zwalczaniu źródła hałasu, jak może mieć to miejsce na etapie opracowania koncepcji systemu. W publikacji zostaną poruszone również inne zagadnienia związane z możliwością redukcji hałasu wytwarzanego przez urządzenia klimatyzacyjne.
PL
Artykuł wyjaśnia dlaczego kawitacja w instalacjach jest niepożądana, a nawet szkodliwa i tłumaczy dlaczego projektanci instalacji powinni sprawdzać wartość ciśnień w króćcach ssawnych pomp i porównywać je z wymaganymi wartościami NPSHr.
PL
Uwagi dotyczą doboru pomp w instalacjach c.o i c.w.u. pod kątem ich sprawności i prawidłowości tego doboru w powołaniu na referat prof. Waldemara Jędrala z Politechniki Warszawskiej z konferencji Hypocaustum 2009 przywołanej w cytowanej literaturze.
PL
Przepisy w warunkach Technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie jasno formułują, kiedy należy stosować cyrkulację ciepłej wody użytkowej i tym samym pompy cyrkulacyjne. W artykule o budowie i montażu takich pomp, ich regulacji oraz zabezpieczeniach.
EN
The authors describe further research results that were previously showed during the GRE'98 conference and also in the "Elektriczeskije stancii", No 6, 1998. There are offered applications of heat counters equipped with twenty-four hours data archive for automation of circulating pumps diagnostic. Required measuring accuracy of temperaturę differences comes to 0,03 degrees centigrade. Heat counters are installed in a power unit 250 W, in the Sankt-Petersburg power station.
PL
Przedstawiono dalsze wyniki badań, prezentowanych na konferencji GRE'98 oraz w czasopiśmie "Elektriczeskije stancii", Nr 6, 1998. Zaproponowano zastosowanie liczników ciepła z archiwizacją danych godzinnych (dobowych) dla automatyzacji diagnostyki pomp cyrkulacyjnych, wg oszczędności, z zastosowaniem metody termodynamicznej. Wymagana dokładność pomiarów różnic temperatur wynosi 0,03 st.C. Liczniki ciepła są zastosowane na bloku energetycznym 250 MW elektrowni w Sankt Petersburgu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.