Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  play-ground
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Jak napisać o fenomenie Aldo van Eycka, mając do dyspozycji zaledwie 10 tys. znaków? 700 placów zabaw zaprojektowanych i wybudowanych w Amsterdamie oraz najbliższej okolicy wzbudza podziw, i trudno orzec, czy bardziej zachwyca nas pracowitość architekta, czy spójna polityka "zabawowa" miasta.
PL
Gdzie najlepiej bawić się wodą w mieście? Dzieci z Zachodu odpowiedzą zapewne - na placu zabaw. A te z Polski - w fontannie. Najmłodsi mieszkańcy Berna mogliby jeszcze dodać - w rzece. Pomijając przyczyny tych różnic w wypowiedzi, z całą pewnością trzeba stwierdzić, że wodą można się bawić na różne sposoby.
PL
Jacek Gądek, twórca wiklinowych realizacji, opowiada nam o swojej fascynacji wikliną i jej niezwykłych właściwościach. W rozmowie z Anną Komorowską podpowiada, jak twórczo wykorzystać ten materiał w ogrodzie, w przestrzeni publicznej i na placu zabaw.
PL
Na forach internetowych pojawiają się wpisy: „Poradźcie, co robić z dzieckiem zimą? Latem chodziliśmy na plac zabaw. A teraz? Zaczynamy wariować”. Poza wyprawami na pobliską górkę saneczkową czy rzucaniem się śnieżkami w parku, możliwości wydają się ograniczone.
PL
Place zabaw pełne inspiracji były tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu "Inspiracje w przestrzeni". Spośród nadesłanych projektów jury wybrało te, które charakteryzowały się bezpieczeństwem, były ciekawe i oryginalne.
PL
Miasto przyjazne dla dzieci, to nie tylko wystarczająca liczba placów zabaw, ale także odpowiednia liczba placówek opiekuńczych oraz, co niezwykle istotne, dostępna dla wszystkich sieć bezpiecznych ciągów pieszych.
PL
Proponowane przez dorosłych rozwiązania placów zabaw całkowicie mijają się z rzeczywistymi potrzebami dzieci. Elementy zabawowe są bezpieczne, ale za to nieatrakcyjne dla ich użytkowników.
PL
Na polskich placach zabaw woda wciąż pojawia się rzadko, podczas gdy na Zachodzie jest to już standard. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać. Coraz więcej firm dołącza do swojej oferty zabawki wodne, zbiorniki i pompy.
PL
Historyczne miasta przyciągają rzesze turystów, dla których powstają hotele, parkingi, restauracje, punkty informacji i sklepy z pamiątkami. Turyści przyjeżdżają na chwilę, więc ich potrzeby są inne niż mieszkańców, o których często się zapomina.
PL
Nie mówmy o placach zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Mówmy o placach zabaw dla wszystkich dzieci. Podstawowy błąd w myśleniu o przestrzeniach dla niepełnosprawnych polega na tym, że tworząc miejsca tzw. dostępne, skupiamy uwagę głównie na osobach jeżdżących na wózkach inwalidzkich, często separując ich od pełnosprawnych użytkowników.
PL
W rękach dzieci: woda, ogień, młotek lub pita - przygodowy plac zabaw Koliey - to alternatywa dla sterylnych placów zabaw, gdzie codziennie można tylko huśtać się, zjeżdżać czy lepić babki z piasku.
PL
Projektując dom, architekt rozmawia z jego przyszłym właścicielem, ustala jego funkcje i wygląd, dopracowuje szczegóły. Gdy w mieście planowana jest poważna inwestycja, organizowane jest spotkanie, podczas którego przedstawiane są plany, a mieszkańcy mogą wnieść swoje uwagi. Analogicznie, gdy planowany jest nowy plac zabaw, do rozmów powinny być zaproszone dzieci.
PL
Niż demograficzny jest poważnym problemem dla wielu państw zachodnich. Rząd niemiecki od lat prowadzi politykę prorodzinną, stwarzając dogodne warunki dla młodych rodziców, takie jak dodatkowe świadczenia socjalne. Za tym idą kolejne zmiany – dłużej otwarte żłobki, kawiarnie dla rodzin czy nowe miejsca zabaw dla dzieci.
PL
Aktywność sportowa w parkach publicznych nie jest rzeczą nową. Już XIX-wieczni reformatorzy tworzący w miastach tereny zieleni zakładali, że będą one wyposażone w urządzenia socjalne, place gier i zabaw.
PL
Nieciekawa zabudowa z lat 70. i 80. ul. Wieku straszy swoim wyglądem nie tylko w polskich, ale także i w niemieckich miastach. Jednak istnieje na to sposób. Wystarczy odrobina fantazji i wysiłku, aby przemienić znajdujące się tam opuszczone, smutne place zabaw w nowoczesne aranżacje, w których nie tylko dzieci, ale i dorośli z chęcią będą spędzać każda wolna chwilę.
PL
Dziecko potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju fizycznego, intelektualnego, psychicznego, społecznego a także percepcyjnego i estetycznego. Miejskie place zabaw pozwalają tylko na to pierwsze, i to w ograniczonym zakresie.
PL
"Radosna szkoła" to program, którego celem jest stworzenie miejsc sprzyjających rozwojowi fizycznemu najmłodszych uczniów. Obniżenie wieku szkolnego spowodowało, że wzrosły oczekiwania wobec szkół podstawowych, które powinny być bezpieczne i atrakcyjne dla sześciolatków.
PL
Miejskie place zabaw to wyzwanie. Powinno ich być stosunkowo dużo, aby każde dziecko miało do nich łatwy dostęp. Jednocześnie winny być bezpieczne i ładne, ale również różnorodne. Takie właśnie są place zabaw w stolicy Czech.
PL
Coraz częściej gminy sięgają po ciekawe rozwiązania związane z zabudową przestrzeni publicznej. Tak tez jest w przypadku Gm. miasta Płock, na zlecenie której został wykonany projekt placu zabaw w lasku brzozowym.
PL
Millenaris Park to centrum sztuki, nauki i techniki, będące dla Budapesztu tym, czym jest Museums Quartier dla Wiednia lub Tate Modern dla Londynu. Budynki dawnej fabryki GANZ zyskały nowe zastosowanie a w ich otoczeniu powstał park . miejsce wypoczynku i rekreacji, którego wielką ozdobą jest bajkowy plac zabaw.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.