Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pęknięcia odprężeniowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Pęknięcia wystepujące w procesie spawania i po jego zakończeniu mogą być spowodowane kruchością, która może być dwojakiego rodzaju: -występujaca w zakresie wysokich temperatur powyżej 0,5 Tt, tzw. pęknięcia gorące (Tt - temperatura topnienia, K), -pod wpływem tworzenia się martenzytu lub obecności wodoru w stali - peknięcia zimne oraz naprężeniami i odkształceniami w złączach spawanych wynikającymi z procesu krzepnięcia i stygnięcia spoin i zwiazanym z tym zjawiskiem skurczu: pękniecia lamelarne, pęknięcia odprężeniowe (wyżarzeniowe, relaksacyjne).
PL
Pęknięcia występujące w procesie spawania i po jego zakończeniu mogą być spowodowane kruchością dwojakiego rodzaju: występującą w zakresie wysokich temperatur powyżej 0,5 Tt, tzw. pęknięcia gorące (Tt - temperatura topnienia, K), pod wpływem tworzenia się martenzytu lub obecności wodoru w stali - pęknięcia zimne oraz naprężeniami i odkształceniami w ztączach spawanych wynikającymi z procesu krzepnięcia i stygnięcia spoin i związanym z tym zjawiskiem skurczu: pęknięcia lamelarne, pęknięcia odprężeniowe (wyżarzeniowe, relaksacyjne). Część pierwsza artykułu dotycząca pęknięć gorących została opublikowana w numerze 2(17)/2007 „Spajania metali i tworzyw w praktyce".
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.