Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kompleksowe zarządzanie przez jakość
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Idea kompleksowego zarządzania przez jakość - TQM.
PL
W czasach współczesnych, zwłaszcza po II wojnie światowej nastąpił znaczny wzrost zainteresowania problematyką jakości. Podejście do jakości zmieniło się wraz z rozwojem techniki, technologii i świadomości społecznej; uzależnione było od warunków politycznych, organizacyjnych i prawnych, a także od świadomości menedżerów. W latach 1950-60 nastąpiło względne nasycenie chłonnego, powojennego rynku, a w ślad za tym przemiana rynku producenta w rynek konsumenta. Producenci i menedżerowie, aby utrzymać swoje firmy na rynku zostali zmuszeni do liczenia się z konsumentami - zarówno jeśli chodzi o zainteresowanie ich swoim produktem, jak i zapewnienie im satysfakcji z dokonanego wyboru. Okazało się, że kompleksowe i racjonalne spełnianie wymagań konsumentów wymusza zmianę dotychczasowego podchodzenia do kwestii zapewnienia jakości, jak też problemów zarządzania.
2
Content available remote Systemy zapewnienia jakości w logistyce produkcji
PL
W artykule przedstawiono genezę, rozwój i współczesne podejście do jakości przez pryzmat zaspokajania potrzeb i spełnienia oczekiwań klienta. Przedstawiono również koncepcję kompleksowego zarządzania jakością, która coraz powszechniej jest stosowana w zarządzaniu zarówno procesami logistycznymi, jak i produkcyjnymi w nowoczesnych przedsiębiorstwach.
EN
Genesis and development of quality is presented. The up to date approach is discussed of the quality as well as completely new treatment of a product by taking into account meeting the needs and satisfying the expectation of the customers. It is also presented the concept of the complex quality management, which is used more and more often in management of the logistics and production processes in the modern enterprises.
PL
Złożenie wniosku o przyjęcie Polski do Unii Europejskiej, w 1994 r., uruchomiło proces intensywnych przygotowań do członkostwa w tej organizacji. Dla polskich przedsiębiorstw perspektywa wejścia Polski do Unii Europejskiej oznacza wiele korzyści, do których należą: swoboda przepływu towarów i usług, siły roboczej, kapitału oraz potencjału technologicznego. Uczestnictwo we wspólnym rynku nakłada jednak wymóg podnoszenia poziomu konkurencyjności. Konieczność aktywnego budowania przewagi konkurencyjnej jest także następstwem liberalizacji międzynarodowego handlu oraz ekonomicznych trendów rozwoju światowej gospodarki.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.