Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  hydroisolation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
23 listopada 2016 roku odbyło się II Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne - „Hydroizolacje, nawierzchnio-izolacje i nawierzchnie jezdni na mostach - NAWIERZCHNIE MOSTOWE 2016”, będące spotkaniem otwierającym III KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2016. Było to IXX wydarzenie z organizowanego przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes, który w krótkim czasie stał się jednym z największych cykli merytorycznych spotkań w polskiej branży infrastruktury. Poniżej przedstawiamy podsumowanie i wnioski z Seminarium.
4
Content available remote Przegląd technologii hydroizolacji i renowacji fundamentów
PL
Pierwotną przyczyną przecieków i/lub procesów destrukcyjnych jest przyjęcie złego rozwiązania konstrukcyjno-materiałowego, co wynika z nieprzeanalizowania rzeczywistych warunków pracy hydroizolacji i chronionego nią elementu konstrukcyjnego. Łączy się z tym przede wszystkim niedostateczne Roz poznanie występujących obciążeń wilgocią oraz zastosowanie niewłaściwych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałów izolacyjnych.
5
Content available remote Jak wykonać szczelny taras i balkon
PL
Tarasy i balkony to elementy bardzo chętnie wykorzystywane w architekturze. Dobrze umiejscowione dodają charakteru budynkowi. Niestety ich hydroizolacje są często projektowane i wykonywane z błędami, czego skutki mogą się ujawnić już po pierwszej zimie a naprawy często są bardzo kosztowne.
PL
O skuteczności prac hydroizolacyjnych decyduje przyjęcie poprawnego rozwiązania projektowego a następnie prawidłowe wykonanie. Dlatego w wytycznych precyzyjnie zdefiniowano stopnie obciążenia wilgocią/wodą przedstawiono szczegółowe rysunki detali oraz podano zalecenia będące w zasadzie warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
PL
Bezwzględnym wymogiem bezproblemowej i długoletniej eksploatacji budynku jest jego poprawne [zgodne ze sztuką budowlaną] zaprojektowanie i wykonanie. Podstawą jest m.in. zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji części zagłębionej w gruncie.
PL
Niemieckie wytyczne, wobec braku polskich norm i wytycznych dotyczących wykonywania hydroizolacji z mas KMB, stanowią źródło informacji na temat m.in. poprawnej aplikacji zapewniającej skuteczność izolacji.
9
Content available remote Zaprawy do spoinowania - co warto wiedzieć przed ich wyborem
PL
Zaprawa spoinująca to element okładziny ceramicznej. Taka definicja wy.musza traktowanie zaprawy spoinującej jako składnika kompleksowego roz.wiązania technologiczno-materiałowego, którego pozostałymi elementami są: zaprawa klejąca, płytki oraz masy do wypełnień dylatacji zastosowane na odpowiednim podłożu. Wynika z tego, że spoina to nie tylko element estetyczny, lecz także - w odniesieniu do posadzki - konstrukcyjny. Przenosi ona również obciążenia oddziałujące na powierzchnię okładziny, a w niektórych wypadkach w pewnym stopniu kompensuje także odkształcenia, np. termiczne.
PL
Odra zaczyna swój bieg na terenie Czech w Górach Odrzańskich. O roz.miarach fal powodziowych na jej górnym odcinku, tzn. w Raciborzu, Opolu i we Wrocławiu, decydują wielkości opadów w zlewniach jej czeskich górnych dopływów: największej Opawy i mniejszych Ostrawicy i Olzy. Opawa i Odra prowadzą wodę z Sudetów Wschodnich, a Ostrawica i Olza z Beskidu Zachodniego. W dalszym biegu rzeki decydujący wpływ na przebieg wezbrań już poniżej Wrocławia mają jej lewobrzeżne dopływy: Osobłoga i Nysa Kłodzka.
PL
W styczniu tego roku ukazały się wytyczne "Verbundabdichtungen" Hinweise fur die Ausfuhrung von flussig zu verarbeitenden Yerbundabdichtungen mit Bekleidungen und Belagen aus Fliesen und Platten fur den Innen- und Auften-bereich" [1] będące aktualizacją ich wydania z 2005 r. Wytyczne te odnoszą się do przepisów prawa budowlanego obowiązującego w Niemczech, co nie oznacza, że nie można z nich korzystać w Polsce. Wręcz przeciwnie - stanowią jedno z najbardziej aktualnych źródeł wiedzy w tym zakresie. W artykule przed.stawimy zmiany w tych wytycznych w stosunku do ostatniego ich wydania.
12
Content available remote Uszczelnienie zespolone (podpłytowe)
PL
Trudno sobie wyobrazić konstrukcję tarasu, balkonu, basenu, pomieszczeń sa.nitarnych [pryszniców] czy niektórych użytkowych [np. kuchni w zakładach zbiorowego żywienia, warsztatów samochodowych] bez odpowiedniego za.bezpieczenia przeciwwodnego. Taką funkcję pełni uszczelnienie zespolone - jest to standardowa izolacja wodochronna wyżej wymienionych pomieszczeń lub konstrukcji narażonych na obciążenie wilgocią albo agresywnymi mediami.
PL
Dachy zielone stanowią rozwiązanie stropodachu w systemie odwróconym i są wykonywane w rejonach zurbanizowanych, gdzie dają możliwość kształtowania i zagospodarowania powierzchni dachu zróżnicowaną roślinnością. Spełniają one taką samą funkcję jak dachy konwencjonalne, jednak różnią się od nich konstrukcją, która umożliwia umieszczanie na nim roślinności będącej formą biomasy.
14
Content available remote Postępowanie z budynkami zalanymi podczas powodzi
PL
Czynności związane z naprawą i renowacją budynków zalanych podczas po.wodzi najczęściej ogranicza się do usunięcia wody oraz prac związanych z fizycznym osuszeniem murów, naprawą, odnowieniem lub wymianą posadzek, a także odnowieniem ścian. To jednak nie wystarczy.
15
Content available remote Ocena i naprawa podziemnego zbiornika przeciwpożarowego
PL
Bezpośrednio po przekazaniu wysokiego budynku do eksploatacji stwierdzono liczne przecieki w ścianie oddzielającej trójkondygnacyjny parking podziemny od zbiornika przeciwpożarowego. W ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji różni wykonawcy podejmowali kolejne próby naprawy ściany [iniekcje rys i domniemanych pustek], nie uzyskali jednak pożądanych efektów. W związku z tym na zlecenie właściciela budynku przeprowadzono ekspertyzę konstrukcji zbiornika, dzięki której stwierdzono przyczyny obserwowanych przecieków, znacznie wykraczające poza obszar ściany oddzielającej zbiornik od parkingów. W efekcie uzyskanych danych opracowano zalecenia kompleksowej naprawy. Obecnie, po kilku latach eksploatacji, zbiornik jest całkowicie szczelny, co świadczy o skuteczności zastosowanych rozwiązań.
16
Content available remote Izolacje z pap asfaltowych na obiektach mostowych
PL
Papy bitumiczne [najczęściej asfaltowe] pełnią role najbardziej uniwersalnego materiału budowlanego w konstrukcji nawierzchni drogowej. Z jednej strony wykorzystuje się je do ochrony obiektu mostowego [płyty pomostu] przed korozją atmosferyczną i wodą [hydroizolacja], z drugiej stosuje się je jako element konstrukcji drogowej.
PL
Problemów związanych z przeciekaniem tarasów można uniknąć, jeśli w cza.sie budowy prace zostaną wykonane wyjątkowo starannie, a zastosowane materiały i technologia będą dopasowane do warunków użytkowania i konstrukcji tarasu.
PL
Zagadnienia związane z wykonywaniem hydroizolacji fundamentów 53 trudne i skomplikowane. Świadczy o tym liczba problemów, które pojawiają się po oddaniu budynku do eksploatacji.
19
Content available remote Grubowarstwowe bitumiczne powłoki hydroizolacyjne
PL
Grubowarstwowe powłoki hydroizolacyjne wykonywane z mas na bazie emulsji bitumicznych modyfikowanych tworzywami sztucznymi dostępne są na rynku materiałów budowlanych już od ok. czterdziestu lat. Ich wprowadzenie miało ułatwić wykonywanie hydroizolacji na pionowych elementach budowli stykających się z gruntem.
20
Content available remote Warunki szczelności tarasu
PL
Tarasy wpisały się na stałe w obraz współczesnych domów i mieszkań. Są miejscem idealnym do wypoczynku i swoistym łącznikiem wnętrza z otaczającym środowiskiem. Niestety, błędy popełniane podczas wykonywania warstw tarasowych bywają przyczyną usterek ograniczających funkcje użytkowe zarówno tarasu, jak i pomieszczeń znajdujących się pod nim. Do najczęściej spotykanych uszkodzeń należą przecieki wód opadowych, przemarzanie i zawilgocenie stropów oraz uszkodzenia posadzek. U podstaw większości z nich leży destrukcyjne działanie wody, to zaś jest skutkiem źle dobranej albo nieprawidłowo wykonanej hydroizolacji.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.