Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  godpodarka odpadami
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Omówiono problem odpadów budowlanych w ujęciu obowiązujących przepisów, w tym Dyrektywy 2008/98/WE. Przedstawiono klasyfikację odpadów, obowiązki wykonawcy dotyczące odpadów budowlanych oraz strategię zarządzania budową z ograniczeniem ilości odpadów budowlanych.
EN
The problem of construction waste in terms of existing legislation, including Directive 2008/98/EC are presented. The issues such as: the classification of waste, the obligations of the contractor on construction waste and construction management strategy for limiting the amount of construction waste are presented.
PL
100 kg popiołu na mieszkańca dla 10-tysiecznej gminy daje 1000 ton. Po zmieszaniu tego z odpadami komunalnymi, mamy przepis na klęskę gospodarki śmieciowej.
PL
Najpopularniejszym sposobem unieszkodliwiania odpadów w Polsce jest ich składowanie. Jednak po zdeponowaniu odpadów na składowisku problem ich unieszkodliwienia się nie kończy, bowiem podlegają one przemianie w wyniku działalności mikroorganizmów, rozkładających frakcję biodegradowalną na prostsze związki organiczne oraz powodujących częściową ich mineralizację. W wyniku tych przemian powstaje szereg związków o różnej konsystencji, z których część, stanowiąca tzw. biogaz, emitowana jest do atmosfery.
PL
Gospodarka odpadami komunalnymi stoi przed dwoma zasadniczymi problemami: potrzebą zdecydowanego zwiększenia poziomów selektywnego zbierania odpadów (zwłaszcza z gospodarstw domowych), aby możliwe było osiągnięcie przez Polskę wymaganych poziomów ich recyklingu i odzysku, oraz koniecznością zmniejszenia masy deponowanych odpadów ulegających biodegradacji dla osiągnięcia dopuszczalnych poziomów ich składowania.
PL
Zgodnie z art. 37 ust. 6 i 10 Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (DzU nr 129, poz. 902, z późn. zm.), marszałek województwa i minister środowiska mają obowiązek prowadzenia baz danych (odpowiednio: wojewódzkiej i centralnej), dotyczących wytwarzania i gospodarowania odpadami.
PL
Odpady opakowaniowe to wszystkie opakowania, w tym opakowania wielokrotnego użytku wycofane z ponownego użycia, stanowiące odpady w rozumieniu przepisów o odpadach, z wyjątkiem odpadów powstających w procesie produkcji opakowań. Opakowania stały się integralną częścią samych produktów, a wraz ze wzrostem ilości produkowanych odpadów wzrasta też ilość odpadów opakowaniowych.
PL
O finansowych sankcjach i konsekwencjach, jakie czekają Polskę w przypadku nieosiągnięcia przyjętych w Traktacie Akcesyjnym poziomów odzysku odpadów, o ich zagospodarowaniu oraz o niespójności przepisów mówiono podczas konferencji prasowej w Warszawie, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami.
PL
Czytelnik zadaje sobie zapewne pytanie: co ma chart afgański do polskich odpadów komunalnych? Otóż ma i to dużo. Ubiegłoroczna nowelizacja w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (ucp) wprowadziła zapis, że wójt, burmistrz czy prezydent miasta ma obowiązek wskazać w wymaganiach miejsca unieszkodliwiania odpadów komunalnych zgodne z wojewódzkim planem gospodarki odpadami (WPGO).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.