Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 197

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ecology education
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
PL
Właściwe segregowanie odpadów, mimo że promowane przez instytucje rządowe oraz organizacje ekologiczne, nie jest wykonalne dla wszystkich. Grupą, która wciąż napotyka na bariery w tym obszarze, są osoby niewidome oraz słabowidzące, stanowiące, wg GUS-u, 5% polskiego społeczeństwa. Dzięki motywacji do bycia samodzielnym, osoby niewidome i słabowidzące dobrze radzą sobie z codziennymi czynnościami. Nie inaczej jest ze zbiórką selektywną – oddzielanie szkła, papieru oraz plastiku od odpadów zmieszanych nie stanowi dla nich problemu, dopóki odbywa się w znanej im dobrze przestrzeni, np. we własnym domu.
PL
W ubiegłym roku odbyła się szczególna, bo dwudziesta już edycja akcji w Polsce. Jak zawsze zaangażowały się w nią tysiące osób oraz setki instytucji, organizując w trzeci weekend września lokalne wydarzenia związane z tematyką prawidłowej gospodarki odpadami i ochroną środowiska. W „Sprzątaniu świata – Polska 2013” wzięło udział ponad 500 różnych podmiotów, w tym m.in. lokalni działacze, szkoły i przedszkola, stowarzyszenia, instytucje oraz firmy. Według nadesłanych raportów, w akcji uczestniczyło blisko 15 tys. dzieci w wieku przedszkolnym, ponad 50 tys. uczniów szkół podstawowych, ponad 22 tys. gimnazjalistów oraz 13 tys. uczniów szkół średnich, którym towarzyszyło ok. 5 tys. dorosłych – łącznie więcej niż 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia zlikwidowano ponad 540 dzikich wysypisk odpadów i przeprowadzono blisko 160 selektywnych zbiórek, rezultatem czego było zebranie ok. 85 tys. kg posegregowanych odpadów.
PL
Aby pomóc, wcale nie potrzeba heroicznych czynów. Co więcej, wspierając tych najbardziej potrzebujących – dzieci w hospicjum – można również uczynić wiele dobrego dla środowiska. Ekologiczno-edukacyjno-charytatywna akcja „Serce w butelce”, zorganizowana przez Fundację Gajusz i firmę Tomra Collection Solutions, jest tego najlepszym przykładem.
PL
Życie odpadów nie kończy się w pojemniku – mówi Karolina Więtczak z Urzędu Miasta Koło o przesłaniu pikniku ekologicznego, który odbył się 20 września br. Jego celem było zwiększanie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat recyklingu wśród mieszkańców.
PL
Forum Recyklingu jest wydarzeniem na stałe towarzyszącym Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska Poleko. W ubiegłym roku (20-22 listopada) redakcja miesięcznika "Recykling" przy współudziale Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowała je już po raz jedenasty.
PL
Akcja "Sprzątanie Świata - Polska" rozpocznie się po raz dwudziesty 20 września 2013 r. Jubileusz nastąpi w wyjątkowym momencie - właśnie teraz wdrażane są zapisy znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
PL
Dlaczego ważne jest to, aby ciągle edukować? Jak trafić do odbiorców, począwszy od dzieci, a na dorosłych skończywszy? W jaki sposób, edukując, znaleźć równowagę pomiędzy ilością a jakością?
PL
Choć znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach weszła w życie 1 stycznia 2012 r. i od tego dnia na terenie gmin powinny być już prowadzone działania edukacyjne z zakresu prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, to tylko nieliczne gminy podjęły ten wysiłek.
PL
Po trzech miesiącach funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi można powiedzieć jedno – tam, gdzie wprowadzaniu systemu towarzyszyła edukacja, odbiór społeczny zmian był inny niż w miejscach, gdzie takiej kampanii nie prowadzono. Bez społecznej akceptacji i zrozumienia mechanizmów rządzących gospodarką odpadami nie uda się gminom skutecznie zrealizować obowiązków nałożonych ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w zakresie odzysku, recyklingu odpadów czy też redukcji masy odpadów ulegających biodegradacji, kierowanych na składowiska.
PL
W celu poprawy skuteczności systemu zbiórki i przetwarzania odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego należy zintensyfikować działania edukacyjne z myślą o grupie wytwórców odpadów oraz "zbieraczy złomu".
PL
Czy w gospodarowaniu odpadami ma znaczenie wielkość i ilość? Zdecydowanie tak, i to na każdym etapie. Tym, na co każdy ma wpływ, jest decyzja o zakupie. Dzięki przemyślanym wyborom wiele odpadów może w ogóle nie powstać. Należy korzystać z tej możliwości i unikać wielokrotnego lub w ogóle niepotrzebnego opakowania. Wówczas nie wymusi się wielu dodatkowych działań, kosztów, a niekiedy uniknie się problemów towarzyszących zagospodarowaniu odpadów. Ludzie zawsze będą tworzyć odpady. Jednak przed wyrzuceniem należy zmniejszyć ich objętość – zgnieść plastikową butelkę czy puszkę, złożyć (a zwykle najpierw rozłożyć) pudełko, rozmontować opakowania składające się z wielu różnych materiałów.
PL
Tworzywa sztuczne opanowały niemal wszystkie dziedziny gospodarki i życia codziennego. Stało się to możliwe przede wszystkim dzięki takim ich zaletom jak: mały ciężar właściwy, wysoka odporność na działanie czynników chemicznych, łatwość przetwórstwa i barwienia oraz estetyczny wygląd. Wymienione cechy tworzyw sztucznych spowodowały, że są one szeroko stosowane szczególnie w różnych gałęziach przemysłu. Trudno dziś sobie wyobrazić świat bez tworzyw sztucznych.
PL
Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wyposażyła gminy w potężny oręż do walki z nieprawodłowościami w gospodarce odpadami komunalnymi.
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.