Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 273

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  city green
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
PL
To, co dotychczas było zmorą wszystkich samorządowców, szczególnie tych dbających o miejską zieleń, powoli będzie odchodzić w przeszłość. Przycięcie trawnika, sprzątanie terenów rekreacyjnych, parku, a także ulic może być bezpieczne dla środowiska i człowieka. Maszyny i urządzenia, jakie są do tego wykorzystywane, gdy się psują, ale też kiedy pracują i zaczynają z nich wyciekać oleje albo smary, nie będą już miały destrukcyjnego wpływu na środowisko. Warunek: lokalne władze skorzystają z produktów biodegradowalnych.
PL
Galerie handlowe – komercyjne obiekty charakterystyczne dla współczesnej miejskiej przestrzeni – urastają dziś do rangi wielofunkcyjnych kompleksów o rozbudowanym programie, przyciągających rzesze odwiedzających. Pozytywne opinie zbierają te tworzone w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, a udział roślinności w tego rodzaju realizacjach świadczy o ich wysokim standardzie i myśleniu o przyszłości.
PL
O Księdze Zieleni Miasta Kolonia z inż. arch. Haraldem Dietrichkeitem z Zakładu Zieleni Miejskiej w Kolonii rozmawia Dominik Szymański.
PL
Zieleń nad naszymi głowami to nie tylko rozłożyste korony wysokich drzew czy rozległe ogrody na dachach, wyłaniające się co jakiś czas spoza gęstej zabudowy. Rozglądając się dookoła, możemy zobaczyć jej znacznie więcej, ponieważ rośliny – zarówno małe, jak i duże – otaczają nas z wielu stron, a ich obecność nawet w ograniczonej formie jest coraz bardziej pożądana, zwłaszcza w przestrzeni miejskiej.
PL
Tereny zieleni – niewielkie skwery i ogrody, rozległe parki, reprezentacyjne bulwary i promenady obsadzone drzewami – to podstawowe obiekty zapewniające wypoczynek mieszkańcom miast. Ich atrakcyjność mierzona jest dziś na wiele sposobów, a jednym z kryteriów staje się wykorzystanie w ich ofercie programowej technologii informacyjno-komunikacyjnych, będących oznaką postępu i pozytywnych zmian.
PL
Dobre zarządzanie zielenią miejską nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w obliczu ewoluującego stale prawa i zmian klimatu, które stawiają przed miastami coraz nowsze wyzwania.
PL
Miejskie zieleńce ze wspaniałymi tulipanami, narcyzami, szafirkami czy śnieżnikami to nie jedyna tegoroczna atrakcja czekająca w polskich miastach na mieszkańców i turystów. Tam, gdzie dotychczas rosły tylko kwiaty, zaczynają pojawiać się również warzywa.
PL
Z Michałem Grewlingiem, inspektorem ds. terenów zieleni, o szczegółach nadzoru inwestorskiego rozmawia Julia Samblik.
PL
Polskie samorządy coraz częściej patrzą na miejskie budynki przez pryzmat ich publicznego wizerunku. Dotychczasowa szarość i nijakość powoli wypierane są przez coraz chętniej stosowaną w ich otoczeniu oraz wnętrzach zieleń.
PL
Jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę, które wyobrażacie sobie Państwo w mieście? Zapewne jakiś krwiożerczy drapieżnik, z którego pazurów i kłów trudno się wydostać. Zatem co powiedzieliby Państwo na miejskiego lamparta? Nie, to nie żart. Lamparty są dzisiaj synantropami i żyją w mieście. Co więcej, te ogromne koty okazały się dla mieszczuchów błogosławieństwem.
PL
Położony w północnowłoskiej Lombardii Mediolan jest drugim co do wielkości miastem Italii oraz jednym z najbardziej zaludnionych regionów metropolitarnych. Obok Rzymu czy Wenecji stanowi także istotny ośrodek turystyczny – szacuje się, że rocznie miasto odwiedza ok. 7 mln turystów.
PL
Coraz częściej do procesu inwestycyjnego związanego z założeniem zieleni miejskiej, przydrożnej albo deweloperskiej powołuje się inspektorów nadzoru terenów zieleni. Jakie są korzyści wynikające ze współpracy z nimi?
PL
Jak silni i zjednoczeni w swym dążeniu do celu potrafią być mieszkańcy miast? Jak bardzo pragną swego wymarzonego skrawka natury w samym centrum aglomeracji? Jak przywiązani są do swoich dzielnic, do historii miasta, do miejsc, w których wyrastali? Czy w ogóle wspólnoty mieszkańców mają coś do powiedzenia? Czy mają szansę, aby ich marzenia się spełniały?
PL
O rewitalizacji miejskiej zieleni w Polsce z Dominikiem Bąkiem, zastępcą prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej, rozmawia Dominik Szymański.
PL
Drzewa to najważniejszy element zielonej infrastruktury, która zaspokaja liczne potrzeby społeczne i zapewnia wysoką jakość życia, szczególnie na terenach zurbanizowanych.
PL
Drzewa w przestrzeni miejskiej to temat trudny, poruszany praktycznie przy okazji każdej nowej inwestycji. Problemy z tego wynikające jeszcze bardziej utwierdzają opinię publiczną w przekonaniu, że drzewa oraz troska o nie są nieodłącznymi częściami rozwoju każdego nowoczesnego miasta.
PL
W krakowskim parku Lotników Polskich została uruchomiona nowoczesna, wyjątkowo ciekawa pod względem rozwiązań technicznych i architektonicznych fontanna, jakiej Kraków jeszcze nie miał. Jest to dar Wodociągów Miasta Krakowa dla krakowian z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
PL
Urbanizacja i industrializacja stawiają przed ludzkością nowe wyzwania, w tym związane z potrzebą działania na rzecz ochrony środowiska. Duża gęstość zaludnienia i uprzemysłowienie niosą za sobą bowiem zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.
PL
Trawy ozdobne i turzyce powinny na dobre zagościć w miastach. Warto im się przyjrzeć bliżej i dobrze je wykorzystać.
PL
W krajobrazie starego Londynu, w którym kiedyś dominowały kościoły, obecnie na pierwszy plan wysuwają się potężne drapacze chmur. W tak zurbanizowanym środowisku nieocenioną rolę dla zdrowia ludzi odgrywa zieleń miejska. W centrum miasta każdy metr kwadratowy powierzchni ma bardzo dużą wartość, dlatego architektom nie jest łatwo zaprojektować tam zieleń. W związku z tym idealnym rozwiązaniem wydają się zielone ściany.
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.