Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  autobus niskopodłogowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Autobus przyszłości wg Mercedesa
PL
W lipcu 2016 r. Mercedes zaprezentował w Amsterdamie swój pierwszy w pełni autonomiczny autobus miejski FutureBus, wożący pasażerów na trasie BRT Zuidtangent o długości blisko 20 km, łączącej port lotniczy Schiphol z miejscowościami Haarlem i Amsterdam Zuid. W artykule zaprezentowano założenia techniczne i eksploatacyjne nowego autobusu.
2
Content available Mercedes-Benz Conecto : zmiana warty
PL
Na początku września w Centrum Targowym Ptak Warsaw Expo odbyła się światowa premiera kolejnej generacji miejskiego autobusu niskopodłogowego Conecto, połączona z jazdami testowymi po ulicach Warszawy. Właśnie mija 10 lat od targów TransExpo w Kielcach (wrzesień 2006 r.), kiedy to Daimler przedstawił pierwszą wersję niskopodłogowego Conecto LF. W niniejszym artykule przedstawiono charakterystykę techniczną i eksploatacyjną nowego Conecto.
PL
Na targach Busworld w belgijskim Kortrijk Solaris Bus and Coach zaprezentował kolejne wersje autobusów Urbino - pojazdy nowej generacji. Był to dwunastometrowy autobus miejski z napędem elektrycznym oraz autobus niskowejściowy, adresowany przede wszystkim do operatorów obsługujących linie podmiejskie. Ten ostatni rodzaj pojazdu jest szczególnie popularny w krajach skandynawskich, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluxu. Obecnie cała rodzina Urbino nowej generacji obejmuje niskopodłogowe autobusy miejskie z napędem klasycznym i elektrycznym o długości 12 m w wersji dwu- i trzydrzwiowej, miejskie autobusy przegubowe o długości 18 m w wersji trzy- i czterodrzwiowej oraz niskowejściowy autobus podmiejski o długości 12 m.
PL
Projekt konwersji autobusów na trolejbusy jest oryginalną koncepcją niskobudżetowego pozyskania znaczącej liczby trolejbusów niskopodłogowych w celu wyrównania dysproporcji jakie pojawiły się między komunikacją trolejbusową a autobusową w Gdyni. Nowe trolejbusy znacząco wpłynęły na ocenę komunikacji trolejbusowej z perspektywy pasażera oraz poprawiły wskaźniki eksploatacyjne przedsiębiorstwa.
6
Content available Bus Euro Test 2010 w Bukareszcie
PL
Ideą każdego Bus Euro Testu jest to, aby przeprowadzić go w najbardziej realnych warunkach. Dlatego Testy autobusów miejskich przeprowadzane są na ulicach dużych miast. Podczas tegorocznego Bus Euro Testu, w Bukareszcie, po raz pierwszy w historii konkursu brał udział autobus hybrydowy. Testy pokazały, że mimo coraz bardziej zaawansowanych technologii napędy hybrydowe są jeszcze zbyt drogie, a softweare zarządzający wymaga dopracowania.
7
Content available Solbus SM 12 czyli skok na kasę
PL
W czerwcu 2008 r, w Toruniu, zaprezentowano nowy model autobusu niskopodłogowego Solcity SM 12 o długości to 12 m i szerokości 2,55 m. Pojazd wyróżnia się elegancką linią nadwozia. Jest przystosowany do przewozu 109 do 119 pasażerów. Podstawowym źródłem napędu jest silnik Cunmmis ISBe5 o pojemności 6,7 dm3 i mocy 184 kW. Klient ma do wyboru skrzynię biegów Voith DIWA D854.5 lub ZF 6 HP-505, niezależne zawieszenie albo oś sztywną. Układ hamulcowy wyposażono w system EBS, hamulce tarczowe na wszystkich osiach oraz systemy antypoślizgowe. Atutem pojazdu, obok ciekawego designu jest także niska masa własna, która przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.
8
PL
Do współzawodnictwa o tytuł "International Bus of The Year 2009" przystąpiły: niskopodłogowe Setra i MAN Lion's City z napędem wodorowym oraz niskowejściowy midibus Optare Versa. Test przeprowadzono na ulicach Berlina. Rywalizację wygrała Setra S 415 NF. W artykule opisano nagrodzony model, jego nadwozie, wnętrze i układ jezdny, zamieszczono również dane techniczne pojazdu.
9
Content available Bus Euro Test 2008 w Berlinie
PL
Do współzawodnictwa o tytuł "International Bus of The Year 2009" przystąpiły: Optare Versa, Setra S 415 NF, MAN Lion's City NL 270 HZ. Mimo różnic w konstrukcji poszczególnych pojazdów można znaleźć wspólne elementy. We wszystkich pojazdach zabudowano stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich, zainstalowano elektroniczne tablice kierunkowe zewnętrzne i wewnętrzne, wewnętrzny monitoring, klimatyzację wnętrza z dwustrefową regulacją temperatury oddzielną dla kierowcy i przestrzeni pasżerskiej, hamulce tarczowe na wszystkich kołach uruchamiane elektronicznie systemem EBS, współpracujące z systemami przeciwpoślizgowymi ABS/ASR oraz lampy kierunkowskazów i lampy świateł pozycyjnych wykonane w technologii LED.
10
PL
W artykule przedstawiono ewolucję niskowejściowych konstrukcji autobusów Jelcz. Zostały opisane różne model pojazdów niskopodłogowych (M121/M181, M121I"Maestro", "Salus", "Tanus", "Vecto"). Producenci tych autobusów dążą do spełnienia wszystkich potrzeb rynku oferując pełną gamę autobusów miejskich.
11
PL
W artykule przedstawiono ewolucję niskowejściowych konstrukcji autobusów Jelcz. Zostały opisane różne model pojazdów niskopodłogowych : M121/M181, M121 Maestro, Salus, Tanus, Vecto.
12
Content available remote Dostosowanie transportu do obsługi osób starszych
PL
Na podstawie prognoz szacuje się, że po 2030 roku w wielu państwach OECD co czwarty obywatel będzie w wieku 65 lat. Taki stan rzeczy będzie miał bardzo istotne skutki dla sprawnego funkcjonowania społeczeństw w przyszłości. Aby się do tego przygotować konieczne jest odpowiednie przystosowanie systemów transportowych, uwzględniające ograniczenia i potrzeby osób starszych.
13
Content available remote Powrót autobusów Jelcz na ulice Poznania
PL
Pod koniec 2004 roku MPK Poznań Sp. z o.o. zakupiło siedem niskopodłogowych autobusów Jelcz M125M Vecto. Są to pierwsze zakupy autobusów tej marki od ponad dziesięciu lat, kiedy to w Poznaniu pojawił się pierwszy niskowejściowy autobus Jelcz M121M. Przed Jelczem trudne zadanie. Jego produkt będzie porównywany z autobusami MAN, Neoplan i Solaris pod względem walorów użytkowych, niezawodności, kosztów eksploatacji oraz szybkości reakcji serwisu. Jak na razie przyjęcie tego autobusu przez pasażerów i kierowców jest pozytywne.
14
Content available remote Niskopodłogowe autobusy MAN w SPPK Police
PL
Pierwsze autobusy MAN pojawiły się w Policach w 1998 roku. Była to partia pięciu autobusów przegubowych MAN NG-271. W ciągu kolejnych sześciu lat spółka z Polic zakupiła 12 autobusów standardowych (po 6 autobusów NL-222 i NL-223/283) i 4 przegubowe (1 NG-312 i 3 NG-313). Ostatnie autobusy drugiej generacji na życzenie odbiorcy zostały wyposażone w nowoczene stanowisko kierowcy FAP. Do 2002 roku MAN-y SPPK Police były jedynymi autobusami niskopodłogowymi obsługującymi linie komunikacyjne w Szczecinie.
15
Content available remote Dziesięciotysięczny Mercedes Citaro na drogach Europy
PL
W październiku 2004 roku bramy fabryki w Mainnheim opuścił dziesięciotysięczny egzemplarz niskopodłogowego autobusu Mercedes-Benz Citaro. Modułowa budowa umożliwiająca budowę kilkunastu wersji nadwoziowych, atrakcyjna linia nadwozia, nowoczesne elemety wyposażenia i pełna dostępność części sprawiły, że w chwili obecnej jest to najpopularniejszy autobus miejski w Europie.
16
Content available remote Warszawa. Nowi przewoźnicy, nowe autobusy
PL
W 2002 roku Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozowych pięćdziesięcioma autobusami komunikacji miejskiej. Specyfikacja przewidywała autobusy niskopodłogowe. Rezultatem przetargu było wprowadzenie na ulice miasta autobusów dwóch firm: Mobilis oraz ITS - A. Michalczewski.
17
Content available remote Mercedes Citaro najpopularniejszy niskopodłogowy autobus miejski w Europie
PL
Mercedes jest głównym producentem w segmencie autobusów miejskich i lokalnych. Citaro jest najpopularniejszym niskopodłogowym autobusem miejskim w Europie. Charakteryzuje się niskim przebiegiem podłogi na całej długości pojazdu, podsieniem górnej krawędzi szyb bocznych do krawędzi dachu oraz zastosowaniem nowej generacji silników o małej pojemności.
18
Content available remote MAN A37 Lion's Single w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań
PL
Produkcja niskopodłogowych autobusów miejskich MAN trzeciej generacji została uruchomiona w 1998 roku. Autobusy te zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania, które w znaczny sposób poprawiły ich jakość oraz ograniczyły koszty eksploatacji.
19
Content available remote PNTKM / Jelcz M-121 MT : pierwszy niskopodłogowy trolejbus w Polsce
PL
Pomimo braku odpowiednich środków w Polsce, wprowadza się coraz to nowe rozwiązania techniczne mające zwiększyć atrakcyjność trolejbusów. W układzie elektrycznym standardowe stycznikowe układy rozruchowe zastępowane są układami impulsowymi ze sterowaniem mikroprocesorowym pozwalającymi na oszczędność rzędu 30% energii. Obok zmian w pojeździe operatorzy modernizują sieć, w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć płynność ruchu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.