Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  autobus Volvo
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Coraz więcej polskich miast jest zainteresowanych zakupem niskoemisyjnych autobusów, wykorzystujących napęd elektryczny. Volvo jest gotowe, aby dostarczać takie pojazdy - już dziś w swojej wrocławskiej fabryce produkuje ponad tysiąc autobusów rocznie, z czego 1/3 to zelektryfikowane autobusy miejskie hybrydy, elektryczne hybrydy i pojazdy o napędzie wyłącznie elektrycznym. W artykule przedstawiono parametry techniczne i eksploatacyjne autobusów Volvo wykorzystujących energię elektryczną.
2
Content available Elektromobilność w strategii Volvo
PL
11 czerwca 2015 roku, w dniu rozpoczęcia 6 edycji Wrocław Global Forum, konferencji poświęconej między innymi sytuacji polityczno-biznesowej w Europie, firmy Volvo Polska i 3M zorganizowały spotkanie biznesowe pt. „Innowacje dla zrównoważonego transportu w miastach przyszłości”. Niskoemisyjne autobusy produkowane przez Volvo i rozwiązania firmy 3M dla motoryzacji to odpowiedź na rosnące zainteresowanie problematyką zrównoważonego transportu miejskiego. Zaliczyć do nich można autobusy hybrydowe, hybrydowo-elektryczne i najnowszy produkt – autobus elektryczny zaprezentowany podczas targów UITP w Mediolanie.
PL
W artykule przedstawiono eksperymentalną metodę oceny skuteczności izolacji akustycznej przegród dźwiękochłonnych. Wymieniona metoda znalazła zastosowanie w doborze materiałów dźwiękochłonnych, które obecnie wykorzystywane są do wyciszenia hałasu emitowanego przez silniki spalinowe autobusów marki Volvo.
EN
The paper presents an experimental method of evaluation the effectiveness of sound-absorbing acoustic isolation barriers. Mentioned method has been used in the selection of sound-absorbing materials that are currently used to damping the noise emitted by internal combustion engines in Volvo buses.
PL
W artykule przedstawiono możliwości konfiguracji układu napędowego nowoczesnych autobusów na bazie kompleksowej oferty produktowej szwedzkiej firmy Volvo AB. wg stanu na koniec 2010 roku. Uwzględniono podział autobusów ze względu na przeznaczenie, autobusy miejskie i międzymiastowe. Przedstawiono możliwości pozwalające na optymalny dobór konfiguracji układu napędowego do stawianych zadań transportowych. W kilku zdaniach przedstawiono też hybrydowy układ napędowy dla autobusu miejskiego.
EN
In the paper configuration possibility for driveline for modern buses were described based on Volvo Bussar AB current offer (end of 2010). There were taken in consideration the driving conditions i.e. city and intercity buses. All those variants let the qualified personnel to choose optimal solution for transport tasks. Few words were dedicated to Volvo Bus Hybrid driveline solution for city application.
5
Content available Volvo 8900 : wyjście naprzeciw nowym standardom
PL
W bieżącym roku koncern Volvo postanowił wprowadzić na rynek kolejną generację pojazdów międzymiastowych oznaczonym symbolem 8900. W artykule opisana została geneza powstania tego modelu, jego nadwozie, przestrzeń pasażerska, stanowisko kierowcy oraz układ jezdny.
PL
W artykule autorka opisuje wprowadzenie nowego silnika wysokoprężnego typu D13C do autobusów turystycznych serii 9700 i 9900 firmy Volvo Buses. Omawiając jego zalety, eksploatację podkreśla, że autobusy wyposażone w taki typ silników należą do jednych z najbardziej oszczędnych pojazdów oferowanych na rynku.
7
Content available remote Dziesięciolecie Centrum Przemysłowego Volvo
PL
Koncern Volvo rozpoczął działalność w 1995 r. jako Volvo Truck Poland i uruchomił we Wrocławiu montaż samochodów ciężarowych. Pod koniec tego samego roku powołano spółkę Volvo Bus Poland. 17 maja 2005 roku oficjalnie otwarto Centrum Przemysłowe Produkcji Autobusów we Wrocławiu. Fabryka o zdolności produkcyjnej 1400 podwozi i 1100 kompletnych autobusów jest jedną z większych w Europie i pierwszą, w której Volvo Bus Comrporation wdrożyło nowa strategię marketingową, zakładającą integrację produkcji podwozi i nadwozi autobusowych w jednym miejscu.
8
Content available remote Autobusy Volvo w dziesięcioletniej historii Polskiego Expressu
PL
Pod koniec 2004 roku firma Volvo Polska przekazała spółce Polski Express autobus turystyczny Volvo 9700. To już dwudziesty pojazd wyprodukowany w Centrum Przemysłowym Volvo we Wrocławiu dla tego przewoźnikia. Łącznie flota przewoźnika liczy 36 autobusów, z czego 31 to pojazdy szwedzkiego producenta. Pierwszy fabrycznie nowy egzemplarz Volvo trafił do Polskiego Expressu w 2000 roku. Był to model 7250 w wersji międzymiastowej.
9
Content available remote Volvo 8700LE niskowejściowy autobus lokalny
PL
W Polsce autobus lokalny kojarzy się przede wszystkim z wyskopodłogowym autobusem oferowanym w wersji dwudrzwiowej. Obecnie koncerny produkujące autobusy muszą sprostać wymaganiom stawianym przez Unię Europejską, nakazujące likwidowanie barier dla osób niepełnosprawnych. Z tego powodu powstaje coraz więcej autobusów niskopodłogowych, jednym z nich jest opisany w niniejszym artykule Volvo 8700 LE.
PL
Intensywny rozwój motoryzacji na świecie po II wojnie światowej spowodował poważne w skutkach zanieczyszczenie powietrza spalinami, szczególnie niebezpieczne w środowiskach miejskich. Producenci pojazdów są zmuszeni do poszukiwania paliw zastępczych, których stosowanie miałoby korzystny wpływ na ekologię. Gaz ziemny, którego podstawowym składnikiem jest metan, jest zaliczany do najważniejszych zastępczych paliw silnikowych.
11
Content available remote Zastosowanie napędu hybrydowego w nowoczesnych autobusach miejskich
PL
W artykule autor przedstawia zalety układu hybrydowego, rodzaje napędów hybrydowych oraz gotowe rozwiązania tych napędów w różnego typu autobusach.
12
Content available remote Volvo : zmiana warty
PL
Gdy w 1998 roku, Volvo po raz pierwszy zaprezentowało nową rodzinę autobusów miejskich 5000 i 7000, zastępujących autobusy budowane na najpopularniejszym podwoziu B10 L/B10 LA wiadomo było, że Volvo szykuje się do wprowadzenia do produkcji kolejnej generacji pojazdów. Zmiana oferty determinowana była także zmianami organizacyjnymi wewnątrz firmy, będącymi wynikiem ogólnoświatowej globalizacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.