Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  analysis of food
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ostatnich latach obserwujemy wzrost wykorzystania detektora wyładowań koronowych (CAD) sprzężonego z chromatografem cieczowym w analizach produktów spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych i innych. Technika ta charakteryzuje się wysoką czułością i szerokim zakresem dynamicznym, a odpowiedź substancji badanej jest niezależna od jej struktury chemicznej. W pracy opisano zasadę działania CAD oraz przedstawiono wybrane zastosowania w analizach związków niezawierających chromoforów i w analizach mających na celu zredukowanie liczby wzorców.
EN
In recent years we have seen an increase in the use of a corona charged aerosol detector (CAD) coupled with liquid chromatography in the analyses of food, pharmaceuticals, cosmetics and others. This technique is characterized by high sensitivity and a wide dynamic range, while the analyte response does not depend on its chemical structure. In the pa per we explain the operating principle of CAD and provide its exemplary applications in the analyses of compounds without chromophores and the analyses aimed at reducing the number of used standards.
PL
Obecnie stosowane techniki oznaczania amin biogennych nie są przyjazne dla środowiska. Powstanie nowych, opartych na zasadach zielonej chemii analitycznej, tańszych i szybszych metodyk, pozwoliłoby dokładniej kontrolować jakość artykułów spożywczych.
PL
Informacja o aminach biogennych w artykułach żywnościowych nie jest podawana na opakowaniu przez producenta, dlatego też stanowią one ukryte niebezpieczeństwo dla konsumentów.
PL
Artykuł przedstawia wykorzystanie sztucznego nosa w analizie żywności. Jest on pierwszym z cyklu trzech części dotyczący sztucznych zmysłów.
PL
Technika SAFE opiera się na wyizolowaniu związków lotnych z produktów żywnościowych poprzez odparowanie aromatu w obecności rozpuszczalnika. Izolacja związków odbywa się w niskiej temperaturze pod obniżonym ciśnieniem, co zapobiega powstawaniu artefaktów.
PL
Opisany w tym artykule scenariusz badań pokazuje, w jaki sposób nowoczesne metody analityczne pozwalają na wspomagania prac związanych z określaniem warunków produkcji żywności funkcjonalnej.
PL
W dzisiejszych czasach, gdy na rynek trafia olbrzymia ilość nowych produktów żywnościowych, coraz większą uwagę przywiązuje się do tego, by żywność charakteryzowała się jak najwyższymi walorami smakowymi i zapachowymi.
PL
Wprowadzenie do stałej praktyki laboratoryjnej zasad zapewnienia jakości wyników analiz, z uwzględnieniem udziału w odpowiednich badaniach biegłości, jest warunkiem niezbędnym do zagwarantowania ich wiarygodności.
PL
Każdy produkt ma charakterystyczny i unikalny zestaw lotnych składników. Ich identyfikacja i ocena ilościowa może stać się źródłem informacji na temat jakości zdrowotnej żywności, na którą składa się zarówno jakość organoleptyczna, jak i bezpieczeństwo dla zdrowia konsumenta.
PL
Coraz częstsze przypadki zanieczyszczania żywności produktami przemysłowymi oraz coraz większe zanieczyczenie środowiska wskazuje na konieczność stworzenia programu kontroli jakości środków spożywczych pod względem zawartości dioksyn.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.