Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fundacja Nasza Ziemia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień... W tym roku Fundacja Nasza Ziemia obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Z tej okazji w środowy wieczór 29 października br. w Muzeum Ziemi odbyło się uroczyste spotkanie przyjaciół Fundacji Nasza Ziemia. Rozpoczęli je założycielka Fundacji – Mira Stanisławska-Meysztowicz oraz jej prezes – Sławek Brzózek. W uroczystości wzięły udział osoby, które tworzyły historię Fundacji i wspierały ją we wszystkich działaniach. Zespołowi towarzyszyli w tym dniu także m.in. Ewelina Flinta – piosenkarka i ambasador Fundacji – oraz partnerzy: leśnicy, samorządowcy, pracownicy organizacji pozarządowych, wolontariusze, uczestnicy akcji oraz przedstawiciele szkół.
PL
Dwa konkursy grantowe w połowie lutego br. rozstrzygnęła Fundacja Nasza Ziemia. Tematyka w pierwszym z nich dotyczyła szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. Natomiast treść drugiego była bardziej sprecyzowana - uczestnicy mieli stworzyć projekty nawiązujące do hasła "Dobre rady na plastikowe odpady".
PL
Kolejny etap Kampanii na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia, zakończył się w czerwcu br. Hasło kampanii "Ziemia w Twoich rękach" miało na celu zwrócenie uwagi na to, że odpowiedzialność za planetę spoczywa w rękach wszystkich mieszkańców i każde, nawet najmniejsze działanie ma znaczenie.
PL
Fundacja Nasza Ziemia we wrześniu ubiegłego roku ogłosiła konkurs grantowy, którego celem było zainicjowanie działań edukacyjnych wspierających gospodarkę odpadami, w tym szczególnie selektywną zbiórkę i recykling. Do konkursu zgłoszono 241 projektów głównie ze szkół.
PL
Jeszcze kilkanaście lat temu, w latach 80., nie prowadzono w szkołach tak intensywnej edukacji ekologicznej jak obecnie. Uczniowie nie znali takich pojęć jak odpady wtórne, selektywna zbiórka czy recykling - wyrzucali po prostu śmieci do kosza i nie troszczyli się o ich dalszy los. Na szczęście, obecnie jest nie do pomyślenia, aby w szkołach podstawowych nie edukowano dzieci i młodzieży w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
PL
Rok temu Fundacja Nasza Ziemia wraz z kilkoma organizacjami odzysku rozpoczęła budowę Koalicji na rzecz edukacji ekologicznej - wspólnej platformy biznesu, organizacji odzysku oraz organizacji ekologicznych. Za swój cel Koalicja przyjęła przygotowanie i uruchomienie programu publicznej edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi i poużytkowymi.
PL
Fundacja Nasza Ziemia postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić podwójny jubileusz - 10 lecia akcji "Sprzątanie świata" i swego istnienia. Tym sposobem okazało się zazielenienie wybranych placówek oświatowych w Polsce.
PL
Na warszawskim Targówku od lutego rusza nowy, pilotażowy program edukacyjny Fundacji Nasza Ziemia pt. "Nowy, praktyczny wymiar edukacji ekologicznej". Jego misją jest stworzenie w szkołach i przedszkolach na terenie dzielnicy Targówek w Warszawie możliwości praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, poprzez prowadzenie codziennej selektywnej zbiórki zużytych opakowań i odpadów oraz edukacji ekologicznej w tym zakresie.
PL
Ponoć nieważne jak się zaczyna, ale jak się kończy. Autor tej medialnej wypowiedzi skończył jednak nie najlepiej, więc nie będę się trzymać tego scenariusza. Zacznę zatem od przedstawienia Fundacji z jak najlepszej strony. Tak, aby koniec 2005 r. był tak dobry, jak i początek.
PL
Fundacja Nasza Ziemia od 1994 r. inspiruje gminy i szkoły do uczestnictwa w "Sprzątaniu świata". W wielu miejscowościach akcja stała się okazją do podsumowania całorocznych działań na rzecz ochrony środowiska. Obecnie Fundacja oferuje samorządom model pomocny przy tworzeniu lokalnych programów aktywnej edukacji ekologicznej.
PL
Każdy wie, że z mediami trzeba współpracować. Duże firmy przeznaczają na ten cel miliony dolarów, tworząc oddzielne budżety na realizację celów z zakresu public relations i wpisując w swoje strategie rozwoju zasady odpowiedzialności społecznej CRS (ang. Corporate Social Responsibility). Korporacyjne systemy pracy z mediami poprawiają komunikację w społeczeństwie i służą do skutecznego budowania wizerunku firm, ich działań, celów, produktów czy usług. Te same mechanizmy dotyczą działań z zakresu edukacji ekologicznej.
PL
Dlaczego firmy globalne typu McDonald's, Coca Cola, każdego roku wydają dziesiątki milionów dolarów na reklamę w telewizji? Dlatego, że przynosi to wymierny efekt, np. wzrost sprzedaży. Czy zatem w dobie globalizacji ci, których misją jest ochrona środowiska, nie powinni również wykorzystać tego narzędzia do promocji swoich idei?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.