Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Świadome podejście do nanotechnologii można datować na początek lat 60. XX wieku, kiedy to Richard Feynman zaproponował tworzenie nanostruktur materiałów za pomocą samoorganizacji atomów i cząsteczek. Od tego czasu dużo zostało zrobione w kwestii nanomateriałów, a jeszcze więcej powiedziane lub napisane. W roku 2009 w ICIMB powstał Zakład Nanotechnologii, którego działalność opierała się na opracowywaniu technologii materiałów o strukturze nanometrycznej (czyli poniżej rozmiarów 100×10 do -9 m), a także badanie wszelkich zjawisk związanych z procesami zachodzącymi w tej skali w ciele stałym. W ubiegłym roku odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Nanotechnologii Ceramicznych w Zakładzie Nanotechnologii, które prowadzi prace badawczo-rozwojowe z zakresu: badań właściwości termofizycznych oraz procesów spiekania ceramiki, otrzymywania i badania nanoproszków ceramicznych, metalicznych i półprzewodnikowych, otrzymywania i badania struktury nanoceramiki węglikowej, azotkowej, tlenkowej oraz na bazie spinelu magnezowo-glinowego i granatu itrowo-glinowego.
2
Content available remote Odlewanie polega na myśleniu. Artystyczna droga Moniki Patuszyńskiej
PL
Monika Patuszyńska artystka niepokorna, członek Międzynarodowej Akademii Ceramiki (AIC) z siedzibą w Genewie, obecnie dyrektor artystyczna Instytutu Designu w Kielcach, jedna z pięciorga inicjatorów cyklu Ceramiczne Czwartki (2003 r.), któremu patronuje „Szkło i Ceramika”. To właśnie podczas majowego Ceramicznego Czwartku Monika Patuszyńska wygłosiła prelekcję "Odlewanie dla nomadów, pochwała mobilności", podczas której opowiedziała o swoich wyborach, projektach, filozofii tworzenia, wystawach oraz pokazała setki swoich prac. Spotkanie zostawiło niedosyt. Na szczęście artystka zgodziła się na wywiad, wyjątkowy – z sympozjum New Energy w Kecskemet na Węgrzech.
3
Content available remote Czas zatrzymany w wielobarwnym szkle
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.