Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wzrastające ilości odpadów na świecie wymuszają opracowywanie coraz nowszych metod odzyskiwania i dostarczania w miarę jednorodnego materiału, który może być ponownie zagospodarowany. Wskutek zwiększającego się strumienia odpadów rosną wymagania co do metod przetwarzania różnorodnych frakcji w procesie recyklingu. Świadome działania służące ochronie środowiska powodują wzrost ilości odzyskiwanych odpadów. Z kolei celem każdego indywidualnego procesu recyklingu jest odzyskanie z odpadów surowców nadających się do powtórnego wykorzystania lub wykazujących taką przydatność, aby w ten sposób zminimalizować ogólną ich ilość.
PL
Z raportu nt. funkcjonowania systemu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami za 2016 r. wynika, że Polska w 2016 r. nie uzyskała wymaganych poziomów zbiórki zużytych baterii. Zamiast zakładanych 45% uzyskała 39%.
PL
Według raportu NIK-u, zarządzanie zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym nie jest w Polsce prawidłowe. Podmioty zaangażowane w system, w tym m.in. zajmujące się zbieraniem i przetwarzaniem, nie przestrzegają przepisów w zakresie swojej działalności, brakuje standardów przetwarzania elektroodpadów, a system sprawozdawczy nie jest źródłem rzetelnych danych.
PL
Powstały 15 lat temu „Recykling” był odpowiedzią na zmiany zachodzące w tworzącym się systemie gospodarki odpadami. Właśnie w 2001 r. uchwalane były ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, o odpadach, o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej, jak i prawo ochrony środowiska. W następnych latach dołączyły kolejne o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, o bateriach i akumulatorach oraz zużytych bateriach i akumulatorach. Pokładano w nich wielkie nadzieję, dlatego też poprosiliśmy naszych wieloletnich współpracowników, by ocenili recykling, jak i „Recykling” z pespektywy upływających lat.
PL
Od wejścia w życie w 2013 r. reformy „czystościowej” gminy miały pewną dowolność w wyborze sposobów prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów w celu osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia. Dlatego często kierują się czynnikami ekonomicznymi, a także podporządkowują zbiórkę instalacjom RIPOK znajdującym się w ich regionie. Czy nałożone ustawowo standardy selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów uporządkują system, czy sprawią kłopot niektórym gminom?
PL
Raport odnośnie do funkcjonowania systemu gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w 2015 r. opublikowany został we wrześniu na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Redakcja poprosiła przedstawicieli branży związanych z elektroodpadami o komentarz i odniesienie się do zawartych w nim informacji o konfrontacji z własnymi doświadczeniami w tym sektorze gospodarki odpadami.
PL
Długo oczekiwany "Raport o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami za rok 2015" został opublikowany na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska pod koniec sierpnia. Niestety, przedstawione w nim dane oraz wnioski nie nastrajają optymistycznie.
PL
System kaucyjny funkcjonuje w wielu Europejskich krajach. W Polsce często wraca się do tego tematu w kontekście czystości uzyskiwanych odpadów opakowaniowych trafiających do recyklingu. O wypowiedź nt. systemu kaucyjnego wspierającego system gospodarki odpadami zapytaliśmy ekspertów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.