Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
In this paper we present a conception of an embedded acoustic modem dedicated to the underwater communication. The Raspberry Pi is used as a low cost hardware platform. The solution of the physical layer consists in modulation, synchronisation, frames forming, symbol mapping, etc. Specifically, the modulation is based upon linear and hyperbolic chirp signal generation. The synchronisation is based upon the correlation of received and transmitted signals. The performance of the communication is tested by the computer simulation. The simulation is realized by USB sound cards and a wire. In the simulation, transmitted signals are intentionally degradated by the additive white gaussian noise.
PL
Układ hydrauliczny ciepłowni w postaci rozdzielonych obiegów sieciowych i kotłowych jest skutecznym narzędziem do osiągnięcia konkretnych efektów technicznych i ekonomicznych. Dla przykładu – samo zużycie energii liczone w kWh/GJ wyprodukowanego ciepła może być zmniejszone o 30 do nawet 50%. Jakie jeszcze pozytywne efekty można osiągnąć?
3
Content available Automatyzacja nowoczesnych kotłów parowych OR-50
PL
Wspólnym zadaniem stojącym przed energetyką zawodową, energetyką przemysłową oraz energetyką cieplną jest konieczność modernizacji zasobów wytwórczych. Nie jest bowiem możliwa bezterminowa eksploatacja istniejących i już w dużej mierze zużytych urządzeń i instalacji.
PL
Zapewnienie konkurencyjności scentralizowanym źródłom ciepła wymaga zarówno rozwiązań technicznych, jak i organizacyjnych, i ekonomicznych. W niniejszyrn artykule skupimy się głównie na czynnikach technichnych, to znaczy modernizacji i automatyzacji, które sprawiają, że produkcja i dystrybucja ciepła jest elastyczna, ekonomiczna i ekologiczna. Warto przy tej okazji zastosować kompleksowe podejście do projektu zmian, to znaczy nic rozpoczynać prac od projektu systemu automatyki, który jedynie zautomatyzuje prace obiektu ale powtórne przeanalizować i ewentualnie zmienić zasady pracy układów technologicznych. Takie podejście wymaga większego nakładu pracy, ale pozwala osiągnąć efekt synergii, co potwierdzają doświadczenia z eksploatacji dotychczas zrealizowanych systemów automatyki na obiektach ciepłowniczych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.