Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, która weszta w życie w 2001 r., nie wprowadziła mechanizmu kontroli działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych przez wyspecjalizowanego regulatora rynku - czego należy żałować. A taka instytucja funkcjonuje chociażby w sektorach energetycznym, telekomunikacyjnym czy transportu kolejowego.
PL
Odbiorcy usług wodociągowo-kanalizacyjnych, zgodnie z regulacjami wynikającymi wprost z obowiązujących w Polsce przepisów, podlegają szczególnej ochronie m.in. poprzez przyznanie im określonych praw, które nie mają mocy obowiązującej w innych obszarach obrotu gospodarczego i na innych, nieregulowanych przez władzę publiczną, rynkach. Mowa tu np. o przepisach Ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków i aktów wykonawczych do niej, zapisach Kodeksu cywilnego, Ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, a także regulaminów zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, stanowiących akty prawa miejscowego.
PL
Odpowiednio do uregulowań zawartych w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, rozliczenia za takie usługi są prowadzone przez przedsiębiorstwa wod-kan z odbiorcami usług na podstawie określonych w taryfach cen i stawek opłat oraz ilości dostarczonej wody i odprowadzanych ścieków.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.