Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 22

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Przedstawiona analiza dotyczy zbiorowego wypadku przy pracy, do którego doszło w zakładzie utylizacji odpadów. Trzech pracowników zmarło na skutek zatrucia siarkowodorem. Jakie były przyczyny wypadku?
PL
W artykule omówiono przypadek zbiorowego zatrucia tlenkiem węgla. Do wypadku doszło na skutek korzystania z wózków spalinowych w magazynie, który nie posiadał odpowiedniej wentylacji.
PL
Do jakiego typu wypadków dochodzi w piekarniach? Nie zawsze są one powiązane z wysoką temperaturą. W jednym z omawianych przypadków pracownicy zatruli się tlenkiem węgla, w drugim poszkodowany złamał rękę podczas obsługi maszyny.
PL
Praca w zakładach przemysłu mięsnego wymaga zachowania szczególnej ostrożności. W omawianych przypadkach pracownicy zlekceważyli zagrożenie, w wyniku czego doznali urazu kończyn górnych.
PL
Obrabiarki używane w zakładach produkcyjnych należą do jednych z najniebezpieczniejszych maszyn. W artykule opisano dwa wypadki w zakładach produkcji drzewnej. W wyniku tych wypadków pracownicy doznali ciężkich obrażeń ciała wskutek uderzenia przez obrabiany element.
PL
W ubiegłym roku w jednym z zakładów meblowych doszło do dwóch wypadków przy pracy, w wyniku których pracownicy doznali poważnych urazów ręki i nogi. Zdaniem inspektora PIP przyczyną wypadków było przede wszystkim zlekceważenie zagrożenia przez poszkodowanych.
PL
W ubiegłym roku w jednej z firm branży cateringowej doszło do zbiorowego wypadku przy pracy. W wyniku gwałtownego wydostania się pary podczas próby otwarcia szybkowaru dwie pracownice doznały poparzenia twarzy i części klatki piersiowej.
PL
Na terenie budowy kortów tenisowych doszło do poważnego wypadku przy pracy. Na dwóch pracowników spadło ramię wysięgnika pompy. Zdaniem inspektora PIP, przyczyną wypadku było ustawienie podpory pompy do betonu na niestabilnym gruncie, w pobliżu wykopu wąskoprzestrzennego.
PL
Kilka lat temu w zakładzie produkcyjnym doszło do ciężkiego wypadku, w wyniku którego 43-letni pracownik stracił prawą nogę i doznał poważnego urazu kręgosłupa. W zakładzie tolerowano wykonywanie przez pracowników operacji zwalniania naciągów w sposób niezgodny z instrukcjami odprężania.
PL
W trakcie przebudowy linii elektroenergetycznej w woj. pomorskim doszło do poważnego wypadku, w którym pracownik został porażony prądem i doznał poparzeń II i III stopnia, obejmujących 30% całkowitej powierzchni ciała. Przedstawiamy ustalenia inspektora PIP w tej sprawie.
PL
W maju ubiegłego roku doszło do poważnego wypadku operatora wózka widłowego. Pracownik został przygnieciony przez pojazd. Według ustaleń inspektora PIP poszkodowany nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, co było niezgodne z instrukcją.
PL
W ubiegłym roku dwie pracownice laboratorium zatruły się formaldehydem. Z ustaleń inspektora Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że przyczyną tego wypadku było przedwczesne otwarcie sterylizatora. Poszkodowane doznały lekkich obrażeń.
PL
Dwa lata temu na terenie kotłowni doszło do poważnego wypadku. 23-letni pracownik doznał śmiertelnych poparzeń. Jedną z przyczyn wypadku było otwarcie włazu bocznego silosu zamiast przepychania trocin przez małe okienko rewizyjne włazu.
PL
W czerwcu 2020 r. podczas przyłączania instalacji fotowoltaicznej zginął 30-letni elektromonter. Do wypadku doszło w okolicach Olsztyna. Z ustaleń inspektora PIP wynika, że główną przyczyną było samowolne otwarcie przez poszkodowanego drzwi rozdzielnicy, w której znajdowały się elementy pod napięciem.
PL
Odrzut materiału jest często przyczyną poważnych w skutkach wypadków przy obsłudze obrabiarek do drewna. W artykule opisano dwa takie zdarzenia, które miały miejsce w zakładach obróbki drewna z terenu woj. warmińsko-mazurskiego.
PL
W marcu tego roku w zakładzie produkcji drewna doszło do poważnego wypadku przy obsłudze piło-łuparki, w wyniku którego 71-letni pracownik stracił prawą dłoń. Zdaniem inspektora PIP maszyna nie spełniała podstawowych wymagań bezpieczeństwa pracy.
PL
W artykule dokonano analizy trzech wypadków, które miały miejsce w trakcie wykonywania prac w zakładach produkcyjnych. Brak odpowiedniego przeszkolenia pracowników oraz nieznajomość instrukcji obsługi danej maszyny były głównymi przyczynami ich zajścia.
PL
W artykule opisano trzy wypadki zaistniałe podczas wykonywania prac spawalniczych. Ich okoliczności i przyczyny zostały zbadane przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy. Czy można było ich uniknąć?
PL
Porażenie prądem elektrycznym w najbardziej niebezpiecznych przypadkach może skończyć się śmiercią. W artykule został omówiony ciężki wypadek, któremu uległ 38-letni pracownik huty szkła. W wyniku zatrzymania krążenia i niedotlenienia doznał on uszkodzenia mózgu.
PL
Przy budowie peronów dworca kolejowego koło Olsztyna pracownik firmy budowlanej został porażony prądem. Główną przyczyną wypadku było tolerowanie przez kierownika robót niebezpiecznej metody wylewania mieszanki betonowej z użyciem wysięgnika pompy w pobliżu czynnej sieci trakcyjnej.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.