Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Woda w mieście to już nie tylko zbędny w nim deszcz, którego pozbywamy się jak najszybciej za pomocą kanalizacji burzowej, ani rzeka odcięta pionowymi, betonowymi ścianami nabrzeży czy tysiące litrów coraz cenniejszej wody pitnej, przelewanych w otwartych obiegach, pełniących funkcje dekoracyjnych zbiorników.
PL
Które osiedle mieszkaniowe pretenduje do miana najbardziej zrównoważonego lub proekologicznego? Można by odpowiedzieć, że wioski Masajów w dzikich rejonach Tanzanii, gdzie ludzie są po prostu integralną częścią przyrody. W kontekście naszej, degradującej środowisko cywilizacji, to spojrzenie tysiące lat wstecz. Cofnąć czasu nie można, trzeba więc podążać do przodu. Pytanie tylko, którą drogą?
PL
Prezentowany projekt pracowni RS Architektura Krajobrazu stanowi rozwinięcie zwycięskiej pracy w "Konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie projektu lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie ". Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy, we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich i obecnie jest na etapie opracowywania projektu wykonawczego.
PL
Stadiony to często obiekty-ikony w przestrzeni miejskiej, które zmieniają krajobraz dużego fragmenty miasta, a przy tym mają ogromny wpływ na jego przestrzenie publiczne. Sama architektura może stać się dosłownie częścią krajobrazu.
PL
Dwustopniowy proces projektowania przestrzeni publicznych zapewnia wiele korzyści. Już pierwszy jego etap - opracowanie koncepcji krajobrazu - wpływa na jakość przestrzeni publicznej, która w dużym stopniu decyduje o wizerunku miasta. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku projektowania terenu takiego jak skwer Wodiczki w Warszawie.
PL
Nowa dzielnica powstająca na terenie dawnego portu w Hamburgu to największe przedsięwzięcie rewitalizacyjne w Europie. Ideą przyświecającą projektantom była integracja z rzeką i pogodzenie tego, co buduje człowiek, z kaprysami przyrody. HafenCity leży poza wałem chroniącym Hamburg przed powodzią. Zamiast odgradzać nim ludzi od rzeki, pozostawiając im możliwość spoglądania na wodę jedynie z wysokich mostów i murów, tereny zalewowe zmieniono w promenady i publiczne place.
PL
Sadzenie drzew w trudnych, miejskich warunkach, gdzie mamy do czynienia z infrastrukturą podziemną, zagruzowanym, bardzo zagęszczonym podłożem oraz ograniczoną dostępnością do wody wymaga zastosowania specjalnych technologii.
PL
Szansą na wzbogacenie i podwyższenie standardu miejskich przestrzeni publicznych jest wpółpraca publicznych podmiotów z prywatnymi inwestorami. Wspólny projekt może także funkcjonować ponad podziałami własności gruntów.
PL
Dlaczego wciąż tak często nowe nasadzenia drzew w polskich miastach źle wyglądają? Po części problem leży w zawartości specyfikacji nasadzeń, która towarzyszy projektom (np. modernizacji dróg w miastach) oraz braku odpowiednich zobowiązań gwarancyjnych wykonawcy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.