Artykuł jest komentarzem do tekstu Sławomira Owczarskiego pt.: "System i rygory podejścia systemowego jako determinanty efektywności logistyki" który ukazał się w kwietniowym numerze "Gospodarki Materiałowej i Logistyki" (nr 4/2004) ukazał się
Przyjmuje się, że miejscem narodzenia koncepcji zarządzania wiedzą są Stany Zjednoczone. Tutaj powstawały pierwsze prace poświęcone tej tematyce. Z tego powodu warto się zainteresować tym, co dzieje się na rynku amerykańskim w kontekście wdrażania i stosowania systemów zarządzania wiedzą. Autor przedstawia wnioski z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych i przykład firmy SUNRise.
4
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule omówiono badania czterech firm logistycznych: Hellmann Moritz, FM Logistic, Spedpol i Raben w aspekcie wdrażania i korzystania przez nie z systemów zarządzania wiedzą.
6
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zarządzanie wiedzą warunkuje zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Nie da się co prawda zmierzyć wpływu zarządzania wiedzą na zarządzanie zasobami ludzkimi, ponieważ właściwe mierniki są jeszcze niedopracowane. Można jednak postawić tezę, iż zarządzanie wiedzą przyczynia się do zwiększenia efektywności zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie, i właśnie udowodnieniu tej tezy jest poświęcony niniejszy artykuł.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.