Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jeszcze kilka lat temu o wodorze mówiono niewiele. Jego zastosowanie było raczej wizją na nadchodzące lata, a nie realnym projektem. Sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy 11 grudnia 2019 r. Komisja Europejska (EU) opublikowała komunikat w sprawie Europejskiego Zielonego Ładu (EU Green Deal), czyli nowej unijnej strategii wzrostu, która ma przekształcić Unię w neutralne klimatycznie, sprawiedliwe i dostatnie społeczeństwo o nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce.
PL
Jeszcze kilka lat temu o wodorze mówiono niewiele. Jego zastosowanie było raczej wizją na nadchodzące lata, a nie realnym projektem. Sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy 11 grudnia 2019 r. Komisja Europejska (EU) opublikowała komunikat w sprawie Europejskiego Zielonego Ładu (EU Green Deal) - czyli nowej unijnej strategii wzrostu, która ma przekształcić Unię w neutralne klimatycznie, sprawiedliwe i dostatnie społeczeństwo o nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce.
PL
18 kwietnia weszła w życie Ustawa z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (dalej: ustawa), która wprowadziła szereg dodatkowych uregulowań składających się na tzw. tarczę antykryzysową. Dokument przewiduje możliwość ekstraordynaryjnego trybu wejścia na teren nieruchomości, na których znajduje się infrastruktura przesyłowa służąca zapewnieniu usług telekomunikacyjnych, energii elektrycznej, wody, gazu i odprowadzania ścieków.
PL
Czy z wejściem wżycie Ustawy z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw jest szansa na poprawę sytuacji finansowej sektora ciepłowniczego w Polsce, a przez to poprawę jakości powietrza?
PL
Ustawa z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1469) wprowadziła największą od lat nowelizację przepisów postępowania cywilnego. Właściwie nie ma instytucji procesowych, które nie zostałyby w jakiś sposób dotknięte skutkami wprowadzonych zmian. Po siedmiu latach do kodeksu postępowania cywilnego wraca odrębne postępowanie gospodarcze, dlatego też to właśnie przedsiębiorcy odczują zmiany w największym stopniu.
PL
Właśnie weszła w życie kolejna już ustawa o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, której celem jest m.in. osiągnięcie 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto do 2020 r., zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego oraz umożliwienie przeprowadzenia aukcji na zakup energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.
PL
Ustawą z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw dokonano największej nowelizacji przepisów postępowania cywilnego w ostatnich latach. Wprowadzone zmiany mają istotne znaczenie dla realizacji inwestycji liniowych oraz budowlanych – głównie w zakresie uzyskiwania tytułów prawnych na cele budowlane w przypadku braku porozumienia lub śmierci właścicieli nieruchomości.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.