Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od lat wiele mówi się o konieczności spełnienia coraz wyższych celów - nakładanych na wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek oraz na samorządy - w zakresie recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów opakowaniowych i komunalnych.
PL
Od 2020 roku wszyscy wytwórcy odpadów komunalnych muszą prowadzi ich selektywną zbiórkę. Podstawowe obowiązki obejmują wydzielenie papieru, tworzyw sztucznych, szkła i bioodpadów. Inne kategorie odpadów, np. baterie, meble, lekarstwa, zbierane są w punktach selektywnej zbiórki, takich jak PSZOK czy MPSZOK. Szkło opakowaniowe może nieustannie krążyć w obiegu gospodarczym, o ile zostanie zebrane selektywnie lub odzyskane z innych strumieni odpadów. Według wyników analizy ogólnodostępnych raportów, prawie połowa odpadów szklanych trafia do odpadów zmieszanych.
PL
Koszty gospodarki odpadami komunalnymi stale rosną. Zoptymalizowanie ich nie jest łatwe, ale możliwe. Wymaga jednak od gmin dogłębnej analizy źródła problemów oraz opracowania skutecznej strategii wdrożenia usprawnień.
PL
Choć w ustawie o odpadach zmieniona została definicja rozróżniająca odpady zielone od bioodpadów, nie rozwiązuje to problemu organizacyjnego i technologicznego w zakresie osobnego traktowania odpadów z ogrodów i pochodzących z kuchni. Jednak w połączeniu z likwidacją regionalizacji dla tego typu odpadów daje to nadzieję na efektywniejsze ich zagospodarowywanie, także w kontekście zasady bliskości. Jak gminy powinny zająć się kwestią bioodpadów, by to zagospodarowanie było skuteczne?
PL
W listopadzie 2018 r. na zlecenie ministra środowiska firma Atmoterm opracowała dokument pt. „Wytyczne dla jednostek samorządu terytorialnego, dotyczące realizacji badań w zakresie analizy składu morfologicznego odpadów, właściwości fizycznych i chemicznych odpadów oraz weryfikacji wyników badań”. Na potrzebę opracowania tego dokumentu zwrócono uwagę w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami 2022.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.