Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W perspektywie finansowej 2014-2020 w programach krajowych i regionalnych Polska przeznaczy na zrównoważoną mobilność ponad 4,3 mld euro. Planowanie mobilności pozostaje jednak zadaniem niezwykle trudnym, gdyż wiąże się z próbą pogodzenia sprzecznych interesów. Aby połączyć wszystkie interesy, należy zapewnić niskie ceny, ale przy zapewnieniu odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa, zgodnie z zasadami ochrony środowiska oraz efektywności energetycznej, a także z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Poza tym konieczne jest zaspokojenie potrzeb zarówno kierowców, jak i pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej, z których każdy ma inne oczekiwania.
PL
W ramach projektu RURES, finansowanego z programu Interreg CENTRAL EUROPE, 11 partnerów z sześciu krajów Europy Środkowej (Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Polski i Słowenii) koncentruje się na zrównoważonym rozwoju regionalnym obszarów wiejskich, biorąc pod uwagę produkcję energii i jej zużycie.
PL
Porozumienie Paryskie podpisało podczas konferencji COP21 aż 195 państw ? niemal wszystkie kraje świata. To pierwsza w historii umowa klimatyczna o tak dużym zasięgu i ambitnym celu. Zakłada zatrzymanie wzrostu średniej temperatury globalnej znacznie poniżej 2°C, a nawet zahamowanie go na poziomie 1,5°C, co pozwoliłoby znacznie ograniczyć skutki zmiany klimatu. Porozumienie weszło w życie rekordowo szybko i w połowie 2018 r. zostało już ratyfikowane przez 177 państw, odpowiedzialnych wspólnie za ponad 88% światowych emisji. To oznacza, że wszystkie te kraje zobowiązały się formalnie realizować uzgodnienia z Paryża od 2020 r. aż do osiągnięcia założonych celów.
PL
Naukowcy nie mają wątpliwości - zmiany klimatu postępują i są skutkiem działalności człowieka. Ich konsekwencje - ekstremalne zjawiska pogodowe i znaczne wzrosty temperatury - obserwujemy coraz częściej także w Polsce. Szczególnie wrażliwym na nie obszarem są miasta, w których koncentrują się najpilniejsze współcześnie wyzwania - od niedoboru wody i złej jakości powietrza do zakłóceń gospodarczych i braku stabilności społecznej.
PL
Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cités" od 1994 r. aktywnie działa na rzecz kształtowania lokalnej polityki energetycznej i ochrony klimatu, promując poprawę efektywności energetycznej i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Stowarzyszenie, należące do europejskiej sieci miast Energie-Cités, realizuje szereg przedsięwzięć w ścisłej współpracy z gminami członkowskimi, umożliwiając im udział w projektach krajowych i międzynarodowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.