Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Grupa Raben wdrożyła standard danych GS1 XML, dzięki któremu zlecenia oraz inne komunikaty magazynowe monitorowane przez firmę mają jednolitą postać. Za sprawą tego rozwiązania Grupa Raben poprawiła zarówno efektywność przepływu informacji, jak również szybkość realizowanych procesów magazynowych. Zastosowanie jednolitego, kanonicznego modelu danych, ułatwia przetwarzanie zleceń magazynowych w systemach WMS Grupy Raben. Umożliwia również przyspieszenie podłączania się nowych klientów i partnerów Grupy.
PL
Okazuje się, że efektywność można też… usłyszeć. Dowodem na to jest usprawnienie, jakie Alma Alpinex, czołowy dystrybutor produktów spożywczych w Województwie Świętokrzyskim, wdrożył w zakresie kompletacji towarów. Firma zdecydowała się na nowatorski system głosowy. Pełna i sprawna obsługa zleceń to cel, który postanowiono osiągnąć poprzez poprawę w zakresie konfekcjonowania oraz większą wydajność. W tym celu tradycyjną kompletację za pomocą terminali wózkowych wyposażonych w czytniki kodów kreskowych zastąpił nowoczesny systemu głosowy „pick by voice” w oparciu o system ibcsVoice firmy IBCS Poland.
PL
GS1 Polska została partnerem merytorycznym studiów podyplomowych e-commerce, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP). Celem powołania nowej specjalizacji jest pomoc przedsiębiorstwom w wykształceniu kadr dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce. Polski e-commerce jest wart ponad 40 mld zł. Prognozowane dwucyfrowe tempo rozwoju niezmiennie się utrzymuje. W 2017 roku 54% polskich internautów kupowało online (w porównaniu z 50% w roku 2016)1. To około 15 mln osób. Wraz z e-handlem rozwijają się usługi wspierające takie, jak marketing czy logistyka. Na rynku pracy wciąż pojawiają się nowe oferty dla specjalistów z zakresu e-commerce.
PL
Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Grupa jest również czołowym wytwórcą produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej oraz liderem na rynku makaronów w Polsce i ich wiodącym producentem w Rumunii.
PL
Światowa organizacja GS1, działająca w 112 krajach, w tym również w Polsce, przygotowała raport na temat wpływu kodów GTIN na sprzedaż w Internecie. Z dokumentu wynika, że dzięki implementacji standardu GS1 SmartSearch witryna internetowa zyskuje zwiększenie liczby użytkowników, zwiększenie liczby odsłon i zmniejszenie współczynnika odrzuceń.
PL
Na przekór światowym kryzysom branża FMCG w Polsce ma się dobrze. O specyfice jej głównych gałęzi – spożywczej i drogeryjnej – na przykładzie najbardziej rozpoznawalnych w Polsce brandów rozmawiamy z Marcinem Dopierałą, przewodniczącym Rady GS1 Polska.
PL
"Członkowie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu oraz podmioty działające w branży gospodarki odpadami, które realizują zobowiązania Polski wynikające z zobowiązań Traktatowych, z niecierpliwością, a równocześnie z dużą nadzieją oczekiwały zmian w ustawach o gospodarowaniu odpadami".
PL
Projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw wprowadza modyfikacje w ustawie o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Na kształt nowej regulacji wpływ mają również zmiany m.in. w przepisach ustaw – Prawo ochrony środowiska, o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej.
PL
Ustawa o recyklingu pojazdów nakłada istotne obowiązki na prowadzących stacje demontażu. Jako jedyne są one uprawnione do prowadzenia przetwarzania (demontażu) pojazdów i wraz z współpracującymi z nimi (na podstawie zawartych umów) punktami zbierania mają upoważnienie do zbierania odpadów w postaci pojazdów wycofanych z eksploatacji.
PL
W latach 70-tych i 80-tych na rynku krajowym pojawiło się dużo tanich i dobrej jakości środków ochrony roślin. Polskie rolnictwo nie było dostatecznie przygotowane na ich efektywne wykorzystanie, a niska cena, centralne rozdzielnictwo oraz niestosowanie opakowań małowymiarowych spowodowało, że nastąpiło duże nagromadzenie przeterminowanych pestycydów. Kontrolę nad postępowaniem z tymi środkami, zaliczanymi - w zależności od klasy toksyczności - do trucizn i środków szkodliwych, prowadziła Państwowa Inspekcja Sanitarna.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.