Norma EN 15878 została opracowana przez Europejski Komitet Normalizacyjny, a w zasadzie jego Komitet Techniczny nr 344 ds. Stalowych statycznych systemów składowania, w roku 2010. EN 15878:2010 jest normą o kluczowym znaczeniu dla stosowania poprawnego nazewnictwa we wszystkich dokumentach związanych z przygotowaniem do instalacji, instalacją, eksploatacją, demontażem i utylizacją stalowych statycznych systemów składowania. Jej zamysłem było ograniczenie mnogości terminów, jakimi określano elementy zarówno samych systemów składowania, mechanicznego sprzętu transportowego, jak i urządzeń pomocniczych służących do formowania ładunków.
Właśnie minął kolejny rok szkolny i coraz więcej przedsiębiorców przypomina sobie o niedocenionych absolwentach szkół średnich, prowadzących klasy kształcące w zawodzie Technik logistyk. Młody wiek tych osób wcale nie oznacza, że nauczyciele prowadzący zajęcia źle wykonali swoją pracę. Może się okazać, że jest wręcz przeciwnie.
Baza magazynowa, to zespół budowli magazynowych wraz z wyposażeniem i budynkami towarzyszącymi, zlokalizowany na określonym terenie, najczęściej należącym do jednego podmiotu gospodarczego2. To, jaką strategię logistyczną przyjęła firma, niewątpliwie odzwierciedla się w jej zasobach.
Nadal w wielu rozważaniach kadry menedżerskiej próbujemy zastosować klasyczne, psychologiczne wyparcie. Mówimy, że powierzony nam magazyn wysokiego składowania nie stanowi szczególnego zagrożenia dla naszych pracowników. Pracowników, wobec których – a także i samych siebie – mamy konstytucyjny obowiązek i prawo zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy2. Konstytucyjnie pierwszeństwo przed higieną pracy ma jej bezpieczeństwo, dlatego przedstawiamy kolejne narzędzie służące jego poprawie.
Autor prezentuje różne definicje certyfikatu i odnosi się do pojęcia certyfikacji. Artykuł jest wstępem do serii opisów wybranych systemów certyfikacji, które będą prezentowane na łamach "Logistyki".
Trzeci z artykułów poświęconych certyfikacji w logistyce, ukazujących się na łamach czasopisma „Logistyka”, ma za zadanie przedstawienie „nowej filozofii”, obrazującej podejście do pracy wykonywanej w szczególnym obiekcie logistycznym, jakim jest magazyn wysokiego składowania oraz w jego bezpośrednim otoczeniu, od strony bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem certyfikacji. Nadmieniony w części pierwszej serii podział na: certyfikaty dla wyrobów lub usług, certyfikaty dla systemów, certyfikaty dla osób, i w tym przypadku ma swoje zastosowanie. Pomocne w ocenie rangi, jaka przysługuje bezpieczeństwu i higienie pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (jako części Unii Europejskiej) będzie przedstawienie Oceny sytuacji prawnej w tej dziedzinie usług.
Coraz częściej w praktyce spotykamy się z wymaganiami dotyczącymi certyfikowania obiektów stanowiących infrastrukturę logistyczną firmy. Artykuł poniższy jest próbą spojrzenia, na jakie spośród ogromnej ilości wydawanych certyfikatów warto zwrócić uwagę w przypadku obiektów typu centrum logistyczne lub magazyn.
Składowanie, manipulowanie i przemieszczanie paletowych jednostek ładunkowych (PJŁ) jest najbardziej poularną z form fizycznego obrotu towarów w opakowaniach. Wszystkie te trzy czynności, dla których stworzono rozwiązanie logistyczne oparte na palecie, wymagają powiększenia wymiarów palety o tak zwany "luz manipulacyjny".(fragment tekstu).
Artykuł jest pierwszym z cyklu pozycji pokazujących możliwości użycia metody hierarchicznej analizy problemu (AHP) dla poprawy bezpieczeństwa w magazynie wysokiego składowania. Tworzenie hierarchicznej struktury procesu decyzyjnego jest pierwszą fazą analizy AHP, odpowiadającą za modelowanie problemu, w tym nakreślenia celu analizy, kryteriów oceny oraz możliwych wariantów rozwiązania problemu. Eliminacja zagrożenia ze strony pal etowych jednostek ładunkowych, zwłaszcza w magazynie produkcyjnym, może być kluczowa dla firmy.
EN
The article is the first in a series of articles which show the possibility of using the method of the Analytic Hierarchy Process (AHP) to improve higher level of safety in storage warehouse. Creation of a hierarchy of decision -making processis the first phase of the AHP analysis, responsible for modeling the problem in the delineation of the analysis, evaluation criteria and possible options for solving the problem. Eliminating the thre at of pallet load units especially in the warehouse production may be a key issue for the company.
31 marca 2005 r. jest kolejną ważną datą (po 31 marca 2003 r.) dla przedsiębiorców wprowadzających towary w opakowaniach na rynek Polski, a których wyniki finansowe w tym roku (w przypadku jednostek handlowych powierzchnia) obligują do wypełnienia w 2004 r. wymogów nałożonych Ustawą o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej wraz z późniejszymi zmianami.
GRAI jest to numer identyfikacyjny w standardzie EAN/UCC zasobu zwrotnego jako jednostki fizycznej bez odniesienia do jej zawartości. Tak definiuje GRAI broszura "Identyfikatory zastosowań EAN/UCC", ale co można przedstawić numerem GRAI, jak i kiedy się nim posługiwać. Dlaczego stosować rozwiazanie otwarte i jakie korzyści może przynieść stosowanie numeru GRAI w biznesie.
Z czym powinna kojarzyć się data 31 marca 2003 roku przedsiębiorcom w Polsce, których przychód netto uzyskany w latach poprzednich przekroczył 500 tys., a jednocześnie prowadzili działalność z uwzględnieniem produkcji i/albo importu?
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.