Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Największe zagrożenia pożarowe występują w instalacji niskiego napięcia. Energia elektryczna doprowadzona jest do budynku przyłączem elektrycznym i następne ze złącza kablowego rozprowadzona poprzez wewnętrzną linię zasilającą do poszczególnych odbiorców lub grup odbiorników energii elektrycznej. Układ rozliczeniowo-pomiarowy wraz z zabezpieczeniem lub zabezpieczeniami przedlicznikowymi zainstalowany jest na wewnętrznej linii zasilającej przed odbiorcą i/lub odbiornikiem. Pożar najczęściej powstaje i rozprzestrzeniania się w obwodach odbiorczych tuż za licznikiem energii elektrycznej lub w jego obrębie.
PL
Na podstawie art. 5 Prawa budowlanego obiekty budowlane wraz ze związanymi z nimi urządzeniami budowlanymi należy projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne w budynku powinny zapewnić m.in. bezpieczeństwo pożarowe i bezpieczeństwo użytkowania. Wpływ na powyższe ma wiele czynników, do których można zaliczyć: parametry techniczne i eksploatacyjne odbiornika energii elektrycznej, parametry środowiska eksploatacji (temperatura, wilgoć, oddziaływanie chemiczne i mechaniczne) sposób wykonania instalacji elektrycznej (rodzaj i typ zastosowanych przewodów elektrycznych, dobór aparatury zabezpieczeniowej przed następstwami zwarć i przeciążeń elektrycznych, dobór aparatury manewrowej (m.in. łączników, styczników), wybór miejsca ułożenia z uwzględnieniem stopnia palności materiałów budowlanych. Wyposażenie instalacji w większą liczbę obwodów elektrycznych wpływa zdecydowanie na jej koszt, ale czy na bezpieczeństwo?
PL
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy w integracji urządzeń stacyjnych widzą właściwy kierunek rozwoju EAZ Autorzy opracowania przedstawiają rozwiązanie ujęte w centralnym zabezpieczeniu rezerwowym stacji. Szczegółowy opis systemu wraz z jego oprogramowaniem umożliwia w części 1. artykułu rzeczowe, a zarazem dogłębne zapoznanie się z jego budową i przeznaczeniem. Na uwagę zasługuje analityczna strona opracowania argumentująca w komunikatywny sposób właściwości systemu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.