Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Do głównych zadań przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych należy dostawa wody do odbiorców indywidualnych i przemysłowych. Ponadto odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, konserwacja i modernizacja infrastruktury technicznej, a także realizacja nowych inwestycji wodno-kanalizacyjnych.
PL
Taśmy przenośnikowe służą do międzyoperacyjnego przenoszenia m.in. towarów, surowców i gotowych wyrobów. Dziedzin, w których stosuje się taśmy przenośnikowe jest wiele. Do najbardziej popularnych należą górnictwo podziemne, kopalnie odkrywkowe, kamieniołomy a także różne sektory przemysłu, np. hutniczy, cementowy, stoczniowy, rolno-spożywczy i drzewny.
PL
Wśród pojemników ciśnieniowych funkcjonujących na rynku najczęściej spotykane są butle wielokrotnego użytku na gaz propan-butan o różnych pojemnościach. Najbardziej rozpowszechnione są te 11-kilogramowe. Pojawiają się również pojemniki ciśnieniowe na substancje chemiczne, stosowane na skalę przemysłową.
PL
Surowcem do wytwarzania styropianu jest polistyren produkowany na bazie ropy naftowej. Przy pomocy pentanu, jako środka spieniającego, następuje proces jego polimeryzacji. Powstały polistyren jest gotowy do dalszej obróbki – produkcji styropianu. Proces ten obejmuje spienianie wstępne, czyli zmiękczanie granulek surowca poprzez podgrzewanie i powiększanie ich objętości wskutek ekspansji środka porotwórczego.
PL
Jednym z procesów odzysku odpadów jest rozprowadzanie ich na powierzchni ziemi w celu nawożenia lub ulepszenia gleby. Proces ten oznaczony jest symbolem R10. Warunki odzysku i rodzaje odpadów dopuszczonych do takiego postępowania określono w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 14 listopada 2007 r. w sprawie procesu odzysku R10 (DzU 2007 nr 228, poz. 1685).
PL
Salony, sypialnie, regały, komody, stoły, krzesła, przedmioty codziennego użytku, których roczna produkcja w Polsce sięga łącznie ok. 37,5 mln szt. (dane GUS 2006 r.). Firmy produkują meble przeważnie na bazie różnego rodzaju płyt drewnianych, które łączone są ze szkłem i metalami. Surowcami stosowanymi w procesach technologicznych przy ich wytwarzaniu są głównie płyty wiórowe melaminowane i fornirowane.
PL
Powszechnie stosowane techniki poligraficzne ze względu na swą różnorodność generują różne ilości i rodzaje odpadów. Zależy to m.in. od stosowanej techniki drukowania, stanu technicznego urządzeń, rodzaju używanych materiałów zarówno produkcyjnych, jak i pomocniczych, cech zadrukowywanego podłoża, wielkości produkcji, a także organizacji pracy.
PL
Jednym z warunków sprawnego przemieszczania produktów jest tworzenie węzłowych punktów sieci logistycznej zwane centrami logistycznymi. Określa się w ten sposób obiekty przestrzenne wraz z infrastrukturą, w których realizowane są usługi logistyczne związane z przyjmowaniem, magazynowaniem, rozdziałem i wydawaniem towarów. Dystrybucja towarów z centrum magazynowego odbywa się przeważnie wynajętymi środkami transportu drogą lądową, powietrzną i/lub morską.
PL
Borowina jest biologicznie czynnym rodzajem torfu leczniczego (balneologicznego), powstałego na obszarze torfowisk wysokich z obumarłej roślinności bagiennej. Zaliczana jest do peloidów, czyli dennych osadów wód, złożonych z resztek organicznych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, zawierających duże stężenia soli mineralnych.
PL
Polska jest czołowym europejskim producentem mięsa drobiowego. Sektor drobiu cały czas rozwija się i wg prognoz Komisji Europejskiej konsumpcja mięsa drobiowego w Unii Europejskiej w 2012 r. będzie wynosić ok. 24,5 kg/osobę.
PL
Produkty chemiczne przechowywane są w pojemnikach, z którymi nie istnieje możliwość zajścia reakcji chemicznej. Rozpatrując możliwości gospodarowania odpadami opakowaniowymi po produktach chemicznych, należy sięgnąć do karty charakterystyki substancji znajdującej się wewnątrz opakowania.
PL
Obróbka wibrościerna polega na mechanicznym szlifowaniu lub polerowaniu detali najczęściej metalowych. Proces prowadzony jest w tzw. wygładzarkach wibracyjnych z wsadem tychże detali oraz specjalnych kształtek ściernych lub polerskich, oddziałujących mechanicznie na powierzchnie obrabianych elementów.
PL
Rosnąca ilość użytkowanych pojazdów samochodowych niesie za sobą coraz większe zapotrzebowanie na paliwo. Do szeregu istniejących stacji benzynowych dołączają kolejne. Na każdej z nich w trakcie prowadzenia typowych form działalności wytwarza się odpady. Na większych stacjach paliwowych średnio 3-5 Mg rocznie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.