Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W publikacji pt. .Parametry wybuchowosci pylów weglowych w przemyslowych mlynowniach wegla. wysunieto wniosek o koniecznosci odrebnego badania parametrów wybuchowosci pylów pochodzacych z przemialu w róznych mlynach. Powyzszy wniosek stal sie podstawa do przeprowadzenia analizy ryzyka zagrozenia wybuchem w przemyslowych mlynowniach wegla. Zastosowano przykladowa instalacje mlynowa, posiadajaca niezbedne wchodzace w jej sklad elementy i oparto sie na uzyskanych wynikach wartosci parametrów zapalnosci i wybuchowosci pylów weglowych. Przeprowadzona analiza ryzyka dowodzi, ze rezultaty badan maja znaczenie dla doboru srodków zabezpieczajacych przed wybuchem i jego skutkami.
PL
Zbadano wpływ rozdrobnienia pyłu węglowego na jego parametry zapalności i wybuchowości oraz określono znaczenie badań dla zmniejszenia zagrożenia wybuchem w przemysłowych młynowniach węgla. Badaniami objęto pięć pyłów węglowych o stosunkowo dużej zawartości części lotnych i małej zawartości popiołu. Dla podstawowego parametru wybuchowości Kst, znaleziono wspólne dla wszystkich pyłów węglowych wyrażenie pozwalające na oszacowanie wskaźnika wybuchowości na podstawie znajomości powierzchni właściwej pyłu węglowego S i stosunku zawartości części lotnych do zawartości popiołu V/A w węglu. W części pracy dotyczącej odniesienia wyników badań do praktyki sprawdzono, czy zastosowane miary rozdrobnienia pyłów są równoważne. Zauważone różnice w wartościach podstawowych parametrów: Kst, pmax Su pyłu węglowego PW1 w porównaniu z parametrami pozostałych pyłów PW2, PW3, PW4, PW5 nasunęły przypuszczenie, że istotny jest rozkład ziarnowy frakcji poniżej 60 žm w danym pyle, zależny od typu młyna w którym węgiel był mielony. W przypadku parametrów zapalności (Tcl, Wmin i T5mm) różnice w rozkładzie ziarnowym poniżej 60 žm nie mają wpływu na wartości powyższych parametrów. Stwierdzono, że jeżeli w instalacjach przemysłowych pyły wytwarzane są przy pomocy młynów różnego typu to mimo pozornie podobnego rozdrobnienia oznaczonego przez podanie zawartości najdrobniejszych klas ziarnowych, rzeczywiste rozdrobnienie pyłów może być zdecydowanie różne. Na tej podstawie wysunięto wniosek o konieczności odrębnego badania parametrów wybuchowości pyłów pochodzących z przemiału w różnych typach młynów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.