Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Praca systemu SPMsystem - Submersible Pumps Management, którego budowę i funkcjonowanie opisano w części I i II niniejszego cyklu artykułów [3, 4], służy do prowadzenia optymalizacji eksploatacji pomp i ujęć głębinowych. Ważnym etapem w procesie optymalizacji eksploatacji tego typu pomp jest ich diagnostyka przed zabudową w układach pompowych studni. Diagnostyka ta dotyczy zarówno sprawności technicznej jak i parametrycznej. Praktycznie, próba ruchowa [1, 2] głębinowych agregatów pompowych umożliwia pełne sprawdzenie stanu technicznego zarówno pompy jak i silnika głębinowego. Bez przeprowadzonej próby kontrolnej fabrycznie nowego agregatu pompowego, jak i po jego remoncie, nie ma możliwości określenia rzeczywistych parametrów uzyskiwanych przez pompę głębinową, a tym samym wyznaczenia określonych normą dopuszczalnych odchyłek od wartości katalogowych. Parametry uzyskiwane na stacji prób umożliwiają przeprowadzenie właściwego doboru pompy głębinowej do prognozowanych warunków jej pracy w studni ujęciowej.
PL
Współczesna eksploatacja układów pompowych pomp głębinowych ukierunkowana jest głównie na energooszczędne wydobycie wody na ujęciach oraz przekazanie jej do stacji uzdatniania (SUW). Zagadnienie oszczędności energii przekłada się na optymalizacji budowy układów pompowych, ich właściwe opomiarowanie oraz prowadzenie optymalnego zarządzania eksploatacją wraz z odpowiednim monitoringiem i sterowaniem. Całość zagadnień wymaga uwzględnienia charakterystycznego dla eksploatacji studni i pomp głębinowych wzajemnego przenikania się zagadnień z dziedzin: hydrogeologii, techniki pompowej, hydromechaniki, elektrotechniki, techniki systemów, automatyki itd. Wiemy też, że z punktu widzenia eksploatacji pomp głębinowych, najważniejszym zagadnieniem jest właściwy dobór parametrów pompy do warunków pracy w układzie pompowym, eksploatowanym w danej studni ujęcia.
PL
Praca systemu SPMSYSTEM - Submersible Pumps Managment, którego budowę i funkcjonowanie opisano w cyklu artykułów - Najnowsze technologie w zarządzaniu oraz sterowaniu eksploatacją pomp i ujęć głębinowych [ 2,3] służy do optymalizacji eksploatacji pomp i ujęć głębinowych. Aktualnie, najnowszym wdrażanym w świecie rozwiązaniem dostępu do oprogramowań jest stosowanie tzw. chmury, zwanej również chmurą obliczeniową (ang. cloud computing). Chmura jest to model dystrybucji narzędzi informatycznych, polegający na udostępnianiu użytkownikom oprogramowania, infrastruktury lub platform rozwoju aplikacji zainstalowanych na serwerach utrzymywanych przez dostawcę (w tym przypadku SPMSYSTEM).
PL
Współczesna eksploatacja układów pompowych pomp głębinowych ukierunkowana jest głównie na energooszczędne wydobycie wody oraz przekazanie jej do stacji uzdatniania - SUW. Zagadnienie oszczędności energii przekłada się na optymalizację budowy układów pompowych, ich właściwego opomiarowania oraz prowadzenia optymalnego zarządzania eksploatacją wraz z odpowiednim monitoringiem i sterowaniem. Całość zagadnień wymaga uwzględnienia charakterystycznego dla eksploatacji studni i pomp głębinowych wzajemnego przenikania się zagadnień z dziedzin: hydrogeologii, techniki pompowej, hydromechaniki, elektrotechniki, techniki systemów, automatyki itp. Wiemy też, że z punktu widzenia eksploatacji pomp głębinowych najważniejszym zagadnieniem jest właściwy dobór parametrów pompy do warunków pracy w układzie pompowym, eksploatowanym w danej studni ujęcia.
PL
Praca systemu SoftSPM - Sabmersible Pumps Managment, którego budowę opisano w części I cyklu artykułów Technologia Wody nr 4(36), 2014 służy do prowadzenia optymalizacji eksploatacji pomp i ujęć głębinowych. Proces optymalizacji zaczyna się od etapu wspomagania w doborze pomp głębinowych, poprzez modelowe oceny eksploatacji jak i aktywne prowadzenie zdalnego monitoringu i sterowania. W artykule tym opisane będzie funkcjonowanie systemu SoftSPM, zarówno na poziomie urządzeń, jak i pracy modeli matematycznych ocen bieżącego stanu eksploatacji wraz z możliwością konfigurowania dowolnego trybu sterowania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.