Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Audyt energetyczny, a audyt efektywności energetycznej. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa jest obowiązującą - od 1 października 2016 r. - procedurą audytową, określoną w ustawie o efektywności energetycznej (wdrażającej do krajowego systemu prawa, zasady wyrażone w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE z dnia 25 października 2012 r.). Pojęcie i zakres "audytu energetycznego przedsiębiorstwa" ("AEP"), nie jest tożsame z pojęciem i zakresem "audytu efektywności energetycznej", a przedstawienie Prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki informacji na podstawie audytu efektywności energetycznej, nie oznacza wypełnienia obowiązku przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa i zawiadomienia w tym zakresie.
PL
Działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej ‒ w sposób zaplanowany i efektywny ‒ to obiektywne wyzwanie bieżące i przyszłe dla Państwa jako instytucji narodowej, dla podmiotów gospodarczych oraz odbiorców końcowych, w ramach wdrażania w gospodarce polskiej unormowań dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE z 25 października 2012 r. w sprawie efektywności energetycznej, zmiany dyrektywy 2009/125/WE i 2010/30/UE oraz uchylenia dyrektywy 2004/8/WE i 2006/32/WE (Dz.U. L 315 z 14.11.2012 r., str. 1).
PL
Ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, dokonała - z dniem 9 stycznia 2017 r. - zmiany m.in. w ustawie - Prawo energetyczne, wdrażając dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/11/UE z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie alternatywnych metod rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (dyrektywa w sprawie ADR Alternative Dispute Resolution w sporach konsumenckich), (Dz. Urz. UE L 165 z 18.06.2.013, str. 63).
PL
W Dzienniku Ustaw z 27 sierpnia 2013 r. (pod poz. 984), opublikowano ustawę z 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw, nowelizującą m.in. ustawę z 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1219 z późn. zm.), która wprowadziła do obowiązującego porządku prawnego m.in. możliwość polubownego załatwiania spornych spraw z zakresu energetyki przez stałe, polubowne sądy konsumenckie przy wojewódzkich inspektorach inspekcji handlowej.
PL
Nie trzeba nikogo przekonywać, iż postępowania administracyjne należące do kompetencji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, czyli postępowania: taryfowe (o zatwierdzenie taryfy dla ciepła, energii elektrycznej lub gazu), koncesyjne (o udzielenie koncesji na wytwarzanie, przesyłanie, dystrybucję czy obrót), sporne postępowania w trybie art. 8 ust. 1, o których mowa w ustawie dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89 poz. 625) oraz o nałożenie kary pieniężnej, są (co do zasady) sprawami szczególnie skomplikowanymi i wymagającymi wiedzy specjalistycznej oraz zebrania obszernego materiału dowodowego.
7
Content available Strefa odbiorcy
PL
Pod hasłem „strefa odbiorcy”, realizowany jest przez Urząd Regulacji Energetyki projekt, którego celem jest równoważenie interesów odbiorców energii i przedsiębiorstw energetycznych, określenie korzyści dla odbiorców energii i znalezienie rozwiązań dla powszechnych problemów związanych z dostarczaniem paliw i energii oraz podjęcie działań na rzecz propagowania wśród odbiorców wiedzy o otwartym rynku energii.
8
Content available Rozstrzyganie spraw spornych z zakresu energetyki
PL
Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne zawiera tzw. słowniczek, dzięki któremu ujednolicono znaczenie wielu pojęć, zastosowanych we wspomnianym akcie prawnym (jak też w przepisach wydanych z jego delegacji), a potocznie różnie rozumianych. Dzięki definicji takich pojęć, jak: energia, ciepło, sieci, przedsiębiorstwo energetyczne, odbiorca, nielegalne pobieranie paliw lub energii, sprzedawca z urzędu, usługa kompleksowa, uczestnicy rynku energii rozumieją to samo. Niestety ustawodawca nie pokusił się o zdefiniowanie pojęcia spraw spornych, i w ogóle niewiele miejsca poświęcił ich rozstrzyganiu, mimo złożoności i ważności tej problematyki.
PL
Sektor energetyczny, jak wiele innych strategicznych gałęzi gospodarki, wymaga reform zmierzających do uruchomienia kolejnych mechanizmów rynkowych, zarówno w kontekście organizacyjnym jak i prawnym. Przedsiębiorstwa energetyczne, posiadające koncesje na obrót energią elektryczną zostały zwolnione – w październiku 2007 roku – z obowiązku przedkładania Prezesowi URE taryf do zatwierdzenia z dniem 1 stycznia 2008 roku.
PL
Przedstawienie przykładów tworzenia wirtualnych przyrządów pomiarowych za pomocą graficznych języków programowania: HP VEE i LabVIEW oraz dokonanie porównania tych programów.
EN
Examples of virtual instruments created by two programming tools: HP VEE and LabVIEW and a comparitive analysis of those tools is presented.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.