Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Dużo się mówi o emisji zanieczyszczeń w ostatnich latach. Problem nabrzmiewa co roku jesienią i pozornie zanika wiosną. Nie mam tu na myśli tylko emisji dwutlenku węgla i dyskusji o efekcie cieplarnianym, lecz emisję zanieczyszczeń w ogóle. Dlatego też pokusiłem się o wykonanie analizy, która pozwoli wstępnie ocenić efekty modernizacji kotłowni polegającej na doposażeniu jej w pompę ciepła do c.w.u.
PL
Pomysł magazynowania ciepła jest tak stary jak nasz świat, tak więc już na wstępie artykułu należy sobie jasno powiedzieć, że ewolucji czy rewolucji to tutaj najzwyczajniej nie ma. Co innego jednak, jeśli chodzi o sposoby wykorzystania zbiorników magazynujących energię. W tym zakresie znacznie łatwiej wskazać tzw. kamienie milowe.
PL
Mimo coraz powszechniejszego stosowania ogrzewania płaszczyznowego, tradycyjne grzejniki nadal stanowią podstawowy element Instalacji grzewczych oddający ciepło bezpośrednio do pomieszczenia, w szczególności w budownictwie modernizowanym. Przyjrzyjmy się, jak wygląda ich współpraca z wpiętym w modernizowaną instalację, nowym kotłem kondensacyjnym.
PL
Od co najmniej kilku lat branża grzewcza jest na etapie, któremu towarzyszy hasło „modernizacja”. Początkowo były to akcje polegające na modernizacji kotłowni wykonanych tuż po przemianach ustrojowych, a obecnie mamy działania związane z gospodarką niskoemisyjną i koniecznością poprawy jakości powietrza. Uruchamiane są też specjalne fundusze i programy, które takie działania wspierają.
PL
Mówiąc o hybrydzie, zazwyczaj mamy na myśli samochód, który pod maską obok silnika spalinowego ma również elektryczny, przy czym oba pracują dla osiągnięcia tego samego celu. Analogicznie, w instalacjach grzewczych połączenie kilku źródeł energii można śmiało nazwać hybrydą. Nie ma tutaj znaczenia o jakiej formie energii mówimy.
PL
Wyznaczanie trasy podróży, słuchanie muzyki, zakupy on-line, sprawdzanie prognozy pogody itd. - dziś aplikacje na urządzenia mobilne pozwalają na niemal wszystko, co przychodzi nam do głowy. Rozwój branży IT, w tym przede wszystkim rozwój systemów komunikacji, jest niezwykle dynamiczny. Widać to praktycznie w każdej dziedzinie życia, a rozwiązania te stają się czymś tak naturalnym, jakby zawsze istniały. Również w branży grzewczej, wcześniej czy później, pojawiają się sposoby na zdalny nadzór nad instalacją i jej konfigurowanie.
PL
Dziś można się spotkać z co najmniej kilkoma materiałami używanymi do budowy kotłów- i bardzo często przywołuje się je przy porównywaniu różnych urządzeń, wymieniając ich cechy szczególne. Jest zatem stal szlachetna, kwasoodporna (1.4571, 1.4306, 1.4404, 1.4162), jest także stop aluminium i krzemu. Jednakże najważniejszą rolę jeśli chodzi o uzyskanie obecnego poziomu technicznego kotłów do domów indywidualnych zdecydowanie odegrała stal szlachetna. Mało kto zdaje sobie sprawę, że stosuje się ją w kotłach już blisko 50 lat!
PL
Zdajemy sobie sprawę z dużego potencjału energii, jaka dociera do nas ze Słońca, ale czy wiemy, że obszary pustynne na Ziemi absorbują jej w ciągu sześciu godzin więcej, niż ludzie zużywają przez cały rok? - To naturalny megaabsorber! Świadomość tego zjawiska niewątpliwie miała wpływ na kierunki prac badawczych i rozwój technologii związanych z efektywnym pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii słonecznej w celach praktycznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.