Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W pracy przedstawiono fragment badań staliw stopowych typu Cr-Mo-V-Cu-Ni przeznaczonych do budowy pojazdów. Przedstawione wyniki badań rozpuszczania w 1M H2SO4 umożliwiają ocenę oddziaływania Cr, Mo i V na prędkość zachodzenia procesów korozyjnych w stanie półpasywnym powierzchni.
PL
W pracy przedstawiono analizę wpływu wybranych azotkotwórczych pierwiastków stopowych na kształtowanie się rozkładu twardości w warstwie azotowanej. Jako obiekt badań wybrano stale o bardzo szeroko zróżnicowanym składzie chemicznym, które po ulepszaniu cieplnym poddano azotowaniu gazowemu. Azotowanie prowadzono w atmosferze zdysocjowanego amoniaku.
PL
Praca zawiera analizę danych doświadczalnych azotowania stali konstrukcyjnych przeznaczonych do ulepszania cieplnego w atmosferze zdysocjowanego amoniaku przy określonych wartościach potencjału azotowego. Analiza została dokonana na podstawie: stopnia stopowości stali (A) wyznaczonego przez badanie składu chemicznego, sparametryzowanego współczynnika składu chemicznego (K), zawartości Cr w stali odniesionej do twardości powierzchniowej warstwy azotowanej (HV1), twardości maksymalnej warstwy (Hm), grubości wrstwy azotowanej (gr+50), grubości warstwy powierzchniowej (gmp), oraz grubości warstwy utwardzonej (g500).
PL
W pracy przedstawiono wyniki analiz wpływu składu chemicznego stali na kształtowanie się rozkładu twardości w warstwie azotowanej. Skład chemiczny określono na podstawie stopowości stali, zawartości węgla w stali oraz tzw. sparametryzowanego współczynnika składu chemicznego.
PL
W pracy przedstawiono fragment wyników badań poświęconych opracowaniu nowych staliw przeznaczonych do budowy środków transportu o wysokiej wytrzymałości i odporności korozyjnej. Przytoczone wyniki opisują zależność wytrzymałości staliw od zawartości chromu, molibdenu i wanadu.
PL
W pracy przedstawiono wybrany fragment badań staliw stopowych typu Cr-Mo-V-Cu-Ni przeznaczonych do budowy pojazdów. Przedstawione wyniki badań potencjokinetycznych umożliwiają ocenę oddziaływania Cr, Mo i V na prędkość zachodzenia procesów rozpuszczania staliw w stanie aktywnym powierzchni.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.