Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Hydrostatyczne napędy wentylatorów
PL
Producenci maszyn roboczych, pojazdów stosujących silniki spalinowe stają przed coraz większymi wyzwaniami wynikającymi z wprowadzenia nowych technologii oraz coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń w spalinach wylotowych i generowanego hałasu. stawia to coraz większe wymagania przed systemami chłodzenia silników.
PL
Artykuł jest kontynuacją publikacji zamieszczonej w poprzednim wydaniu "PNEUMATYKI". W części pierwszej przedstawione zostało Laboratorium Podstaw Automatyzacji Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Politechniki Wrocławskiej. Część druga, przedstawiona w tym numerze, zawiera opis wyposażenia i możliwości naukowo-badawczych laboratorium Zakładu Naukowego Napędów Automatyki Hydraulicznej Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Pracownia posiada szereg stanowisk dydaktycznych umożliwiających szybki montaż i testowanie układów sterowania pneumatycznego i elektropneumatycznego. Ponadto laboratorium wyposażone jest w stanowiska komputerowe wraz z oprogramowaniem do prezentacji i symulacji pracy układów i elementów pneumatycznych. Przedstawiono ofertę współpracy w dziedzinie badań elementów i układów pneumatycznych, zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych (np. układy proporcjonalne, badania akustyczne). Zaprezentowano oprogramowanie komputerowe wspomagające projektowanie SimuFluid, oraz holografię akustyczną do lokalizacji źródeł hałasu.
3
Content available remote Koncepcja laboratorium napędów i sterowań hydraulicznych i pneumatycznych
PL
Artykuł zawiera opis wyposażenia i możliwości naukowo-badawczych i dydaktycznych laboratorium Zakładu Naukowego Napędów i Automatyki Hydraulicznej. Laboratorium posiada stanowiska firmy REXROTH, programy do prezentacji, symulacji i pomiarów układów i elementów hydraulicznych. Program komputerowy SimuFluid ma możliwość tworzenia i symulacji układów hydraulicznych, pneumatycznych i sterowań elektrycznych. W artykule zaprezentowano kilka przykładów rzeczywistych układów hydraulicznych i pneumatycznych (w tym proporcjonalnych) i elektrycznych, możliwych do zrealizowania na stanowiskach.
EN
Discussion of advisability of the braking of piston in servos. A review of applied methods and practical solutions. Examples of design solutions used by world leading manufacturers of hydraulic servos.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.