Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Idealne miasto oferuje mieszkańcom dobrą jakość życia. Tworzone jest tak, aby mogli oni znaleźć w nim miejsca do mieszkania, pracy i wypoczynku, a także by mieli możliwość dogodnego przemieszczania się. Wydaje się jednak, że pośpiech, stres, brak kontaktu z naturą oraz jakość przestrzeni w najbliższym sąsiedztwie powodują, że współczesnym miastom daleko do tego ideału.
PL
Przemiany ustrojowe, które dokonały się w Polsce po 1989 r., zapoczątkowały powstawanie społeczeństwa obywatelskiego, tzn. takiego, w którym sami obywatele podejmują aktywność na rzecz własnych wspólnot lokalnych lub samorządowych. Jednym z przejawów tej aktywności jest uczestnictwo w konsultacjach społecznych, dotyczących m.in. zmian w przestrzeni miejskiej, opracowywania miejscowych planów zagospodarowania terenu czy procesów wspierających integrację społeczną.
PL
W ciągu ostatnich lat wiele miast w Polsce opracowało lokalne projekty rewitalizacji, mające na celu m.in. poprawę jakości życia mieszkańców, odbudowanie więzi społecznych, ożywienie gospodarcze, poprawę ładu przestrzennego i środowiska naturalnego na tych obszarach, które zostały uznane za zdegradowane.
PL
Tramwaje stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, gdyż umożliwiają łatwy i szybki przejazd. Komfort podróży zapewniają nie tylko nowe wagony, ale także zmodernizowana infrastruktura torowisk. Zielone torowiska stanowią również najbardziej proekologiczne rozwiązanie, w pełni akceptowane przez mieszkańców.
PL
Zieleń na torowiskach tramwajowych to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które zapewnia nie tylko estetyczny i ładny wygląd ulicy, ale także jest ekologicznym sposobem na wprowadzenie roślin do miejsc reprezentacyjnych dla miasta. Zazieleniona przestrzeń sprawia, że nie tylko mieszkańcy, ale i turyści dostrzegają obecność przyrody i jej korzystny wpływ na otoczenie.
PL
Na krajobraz zwraca się uwagę często dopiero wtedy, gdy inwestycja, bądź czyjeś działanie, spowodują w nim nieodwracalne skutki. Na co dzień bowiem najczęściej nie dostrzega się jego walorów, stanowi on zaś dobro ogółu, część wspólnego dziedzictwa kulturowego.
PL
Do charakterystycznych elementów krajobrazu kulturowego należą obiekty sakralne, takie jak: kościoły, kapliczki i krzyże przydrożne. Z niepokojem należy stwierdzić, iż właśnie kapliczki i krzyże, od wieków trwale wpisane w polski pejzaż, teraz giną w wyniku zapomnienia bądź bezmyślnej dewastacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.