Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od wieków marzeniem architektów było stworzenie jasnego, pełnego okien domu, który jednocześnie byłby ciepły i przytulny. Największą przeszkodą w realizacji tych wizji były słabe parametry izolacyjne okien. Postęp w technologii produkcji szkła sprawił, że dziś możemy śmiało zmierzyć się z literacką wizją "szklanych domów".
PL
Zastosowanie w architekturze dużych powierzchni przeszklonych pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń, lepsze wykorzystanie światła słonecznego, podniesienie komfortu i estetyki wnętrz. Upowszechnienie się przeszklonych konstrukcji budowlanych stało się możliwe dzięki postępowi technologicznemu w produkcji szkła. Pojawienie się oszkleń wielofunkcyjnych umożliwiło wykonywanie przegród szklanych o właściwościach często lepszych od przegród z materiałów tradycyjnych. Coraz większą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo odpowiadające obowiązującym normom, kryteriom bezpieczeństwa w pomieszczeniach lub po prostu realnym potrzebom ochrony, zwłaszcza ograniczeniu ryzyka skaleczeń, zapobieganiem aktom wandalizmu czy włamaniom. W budynkach mieszkalnych, handlowych, firmach usługowych pojawia się potrzeba zabezpieczenia, zapewnienia estetycznego wyglądu i odpowiedniego oświetlenia. Szkło laminowane oferuje odpowiednie rozwiązania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.