Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Kampania pomiarowa zaplanowana była w okresie sezonu grzewczego. Całość pomiarów wykonano w okresie od 1 do 31 marca 2000 r. W tym czasie prowadzone były zarówno wszystkie pomiary ciągłe (dane pogodowe, pobór mocy elektrycznej, pomiary temperatury), jak i eksperymentalne wyznaczenie szczelności mieszkania i wymiany powietrza.
PL
Oszczędność energii w budownictwie mieszkaniowym jest działaniem koniecznym, szczególnie w odniesieniu do zasobów istniejących, projektowanych i budowanych według przestarzałych standardów ochrony cieplnej budynków. Podejmowanie prac termorenowacyjnych powinno być poprzedzone ustaleniem stanu cieplnego budynku, a także określeniem przyszłej modernizacji - nie tylko na poprawę ochrony cieplnej budynku, ale również na efekty związane z mikroklimatem mieszkań. Efektywnym sposobem takich badań jest wykorzystanie metod symulacji komputerowej. Przed przeprowadzeniem realistycznych symulacji niezbędne jest określenie wielu danych, których wartości uzyskać można przeprowadzajac odpowiednie pomiary w obiekcie rzeczywistym. W artykule przedstawiono kompleksowe badania eksperymentalne nakładów cieplnych oraz wymiany powietrza wykonane w intniejącym, normalnie eksploatowanym mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Badania te stanowiły pierwszy etap pracy [1], w której ponadto dla tych samych warunków, w jakich odbywał się eksperyment, przeprowadzono serię symulacji komputerowych i porównano uzyskane wyniki, co zostanie omówione w odrębnym artykule.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.