Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 20

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Najważniejsze zagadnienia związane z organizacją ruchu na czas robót drogowych omawiane były podczas Forum Dyskusyjnego, które odbyło się w czasie Seminarium TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU 2014.
PL
Ponad 300 osób wzięło udział w KRAKOWSKICH DNIACH BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2014, które odbyły się w dniach 26-28 lutego 2014 roku w Krakowie. Złożyły się na nie dwa spotkania z organizowanego przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes: I Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Oznakowanie i organizacja ruchu w czasie prowadzenia robót drogowych - TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU 2014” oraz II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Bariery ochronne na drogach i obiektach inżynierskich - BARIERY 2014”.
PL
Kraków, 4-5 czerwca 2014 r. II Ogólnopolskie Forum specjalistyczne "Odwodnienie dróg, kolei i mostów w aspektach bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska - Odwodnienie 2014".
PL
Ponad 300 osób wzięło udział w „Krakowskich Dniach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2014”, które odbyły się w dniach 26-28 lutego 2014 roku w Krakowie. Złożyły się na nie dwa spotkania branżowe: I Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Oznakowanie i organizacja ruchu w czasie prowadzenia robót drogowych - TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU 2014” oraz II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Bariery ochronne na drogach i obiektach inżynierskich - BARIERY 2014”. Były to czwarte i piąte wydarzenia z cyklu organizowanego przez wydawnictwo Media-Pro Polskie Media Profesjonalne Ewelina Nawara „Konferencje specjalistyczne nauka - praktyka - biznes”. Poniżej publikujemy opis wygłoszonych podczas Forum referatów oraz relację z dyskusji jakie toczyły się w trakcie Sesji.
EN
In the following work we have shown the use of the image analysis for tracking selected properties rock on video sequences recorded on thin sections. There have been proposed algorithms that were supposed to outline transcrystalline cracks and mineral of biotite. In both algorithms, an important role played the change of the polarization in the microscope. In the past, image analysis was used to measure properties rock, however, most of the methods proposed by the scientists were based on still images. Algorithms outlining rock parameters using video sequences are a new approach to the use of image analysis in the geotechnical studies. Studies described in this paper were carried out with the use of video material which showed thin sections of dolomites from Rędziny and granites from Strzelin. The analysis required several methods of image processing, such as: point processing, contextual processing and morphological image processing in order to determine a displacement vector of objects on the pelting frames of the video sequence followed by biotite plaque and transcrystalline crack segmentation. Correct measurement results obtained in the studies give hope to implement those methods in utilitarian applications. It will allow automatization and objectification of the measurements conducted for the geological and geoengineering purposes. Moreover, proposed methods may be the basis of the product which in quick and fully automatized manner may carry out geotechnical measurements. The results of such measurements will be independent from the observer, thus, reproducible and objective.
PL
W niniejszej pracy zaprezentowano wykorzystanie analizy obrazu do śledzenia wybranych struktur skalnych na sekwencjach wideo zarejestrowanych na szlifach cienkich. Postanowiono zaproponować algorytmy mające na celu wyznaczanie szczelin śródkrystalicznych i blaszek biotytu. W obu algorytmach istotną częścią badań była zmiana położenia polaryzatora w mikroskopie. W przeszłości stosowano analizę obrazu do pomiaru właściwości skalnych, jednakże większość proponowanych przez badaczy metod bazowało na zdjęciach. Algorytmy wyznaczające parametry skał wykorzystujące do tego celu sekwencje wideo, są nowym podejściem stosowania analizy obrazu do badań geotechnicznych. Badania opisane w niniejszej pracy były prowadzone na materiale filmowym, który obrazował szlify cienkie dolomitu z Rędzin i granitu ze Strzelina. Jego analiza wymagała zastosowania szeregu metod przetwarzania obrazów, takich jak np. operacje punktowe, kontekstowe oraz przekształcenia morfologiczne w celu wyznaczenia wektora przesunięć obiektów na następujących po sobie klatkach sekwencji wideo, a następnie segmentację blaszek biotytu i szczelin śródkrystalicznych. Poprawne wyniki pomiarów osiągnięte w ramach badań dają nadzieję na implementację tych metod w zastosowaniach utylitarnych. Pozwoli to na zautomatyzowanie i zobiektywizowanie pomiarów prowadzonych na potrzeby geologii i geoinżynierii, ponadto zaproponowane metody stanowić mogą podstawę produktu, który w sposób szybki i w pełni zautomatyzowany pozwoli na pomiary geotechniczne, a wyniki tych pomiarów będą niezależne od obserwatora a co za tym idzie odtwarzalne i obiektywne.
PL
W dniach 25-27 listopada 2014 r. odbyły się KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2014, na które złożyły się dwa wydarzenia: I Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Wzmacnianie i remonty konstrukcji nawierzchni drogowych” WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2014 (25.11) oraz II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Drogowe nawierzchnie z mieszanek mineralno - asfaltowych oraz betonu cementowego” NAWIERZCHNIE DROGOWE 2014” (26-27.11).
PL
W dniach 4-5 czerwca 2014 r. w Krakowie odbyło się szóste wydarzenie z cyklu Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes, po raz drugi poświęcone wyłącznie tematyce odwodnienia, tym razem dróg, kolei i mostów w aspektach bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. W poprzednim wydaniu (DROGI 10/14) opublikowaliśmy pierwszą część opisu wygłoszonych podczas Forum referatów.
PL
W dniach 4-5 czerwca 2014 roku w Krakowie odbyło się połączone z tematyczną wystawą II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Odwodnienie dróg, kolei i mostów w aspektach bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska - Odwodnienie 2014”
PL
W dniach 26 - 27 listopada 2013 r. w Krakowie odbyło się trzecie wydarzenie z zainicjowanego przez Wydawnictwo Czasopism Specjalistycznych Media - Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes. Partnerem spotkania w całości poświęconego tematowi asfaltów drogowych było Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
PL
W dniach 14-16 maja w Kielcach odbyła się XX jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska.Rok 2014 to nie tylko okrągły, XX jubileusz Autostrady, ale przede wszystkim otworzenie nowej perspektywy finansowej na projekty infrastruktury drogowej, których zakończenie planowane jest na rok 2020 - mówią organizatorzy.
PL
W dniach 26-27 listopada 2013 r. w Krakowie odbyło się trzecie wydarzenie z zainicjowanego przez Wydawnictwo Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes. W „Drogach” 5/2014 opublikowaliśmy streszczenia wygłoszonych podczas Forum ASFALTY 2013 referatów, teraz, tuż przed zaplanowanymi na dni 25-27 listopada 2014 r. Krakowskimi Dniami Nawierzchni 2014, zapraszamy do zapoznania się z toczącą się w czasie ubiegłorocznego spotkania dyskusją.
PL
W dniach 26-27 listopada 2013 r. w Krakowie odbyło się trzecie wydarzenie z zainicjowanego przez Wydawnictwo Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes. W Drogach 7-8/2014 opublikowaliśmy I część opisu toczącej się podczas spotkania dyskusji. Teraz, tuż przed zaplanowanymi na dni 25-27 listopada 2014 r. Krakowskimi Dniami Nawierzchni 2014, zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią materiału.
PL
W dniach 25-27 marca 2013 roku w Falentach k. Warszawy pod patronatem honorowym Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się XXVIII Seminarium Techniczne Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych pod nazwą: "Spojrzenie w przyszłość nawierzchni asfaltowych".
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.