Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ekoznakowanie narzędziem polityki ekologicznej
PL
Wkraczanie w XXI wiek, określany jako początek ery ekologicznej, wymaga od przedsiębiorstw opracowania i wdrożenia skutecznych programów środowiskowych zharmonizowanych z polityką ekologiczną państwa. Narzędziem tej polityki jest ekoznakowanie wyrobów przyjaznych dla środowiska.
PL
Wkraczanie w XXI wiek, określany jako początek ery ekologicznej, wymaga od przedsiębiorstw opracowania i wdrożenia skutecznych programów środowiskowych zharmonizowanych z polityką ekologiczną państwa. Rozwojowym narzędziem tej polityki jest ekoznakowanie wyrobów przyjaznych dla środowiska.
PL
Nowoczesne zarządzanie polega na takim prowadzeniu przedsiębiorstwa, aby realizowane w nim procesy oraz oferowane produkty stanowiły możliwie najmniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego. Instrumentem rynkowym oznaczającym i promującym wyroby charakteryzujące się zmniejszonym wpływem na środowisko jest ekoznakowanie.
PL
Dynamiczny rozwój przemysłu uwarunkowany postępem naukowym i technologicznym, obok niekwestionowanego wzrostu poziomu życia społeczeństw, wywołał szereg negatywnych zmian w środowisku naturalnym. Biosfera, fauna, flora i kopaliny przekroczyły w połowie bieżącego stulecia swoje zdolności odnawiania doprowadzając do takich zagrożeń i katastrof, jak: erozja gleb, degradacja ekosystemów, pustynnienie, ginięcie gatunków roślinnych i zwierzęcych. Narastającemu kryzysowi środowiska towarzyszy ewolucja filozofii podejścia do działań na rzecz zapewnienia bezpiecznego środowiska naturalnego. Następuje zasadnicza zmiana podejścia do zagadnień wyrobów i usług, które będąc podstawowym celem procesu technologicznego oddziaływają wraz z procesem na środowisko naturalne. Wzrost świadomości ekologicznej nabywców doprowadza do wyraźnego wyodrębnienia się segmentu rynku, tzw. ekokonsumentów podejmujących decyzję zakupu produktów ekologicznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.