Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Problem zanieczyszczenia powietrza to temat ważny, ale też popularny. Coraz więcej samorządów włącza się aktywnie w walkę ze smogiem. Głównie inwestują one w stacje pomiarów jakości powietrza.
PL
Pieniędzy na badania naukowe powiązane z wdrożeniem w gospodarce jest więcej niż pomysłów na ich wykorzystanie. Branża wod-kan nie wykorzystuje swej szansy rozwojowej. Jakie są bariery dobrej współpracy nauki i biznesu?
PL
Wyznaczane poziomy recyklingu wraz z embargiem Chin na import niektórych surowców wtórnych mogą stać się impulsem rozwojowym. Wymogi dotyczące zbierania i przetwarzania odpadów z gospodarstw domowych powinny być mniej rygorystyczne niż dla bioodpadów z innych źródeł.
PL
Zniekształcony, niezgodny z rzeczywistością obraz jest krzywdzący dla większości samorządowych i prywatnych przedsiębiorców. Branża gospodarki odpadami nie jest środowiskiem patologicznym. Nieprawidłowości wynikające ze złych unormowań i wieloletnich zaniechań właśnie w nią uderzają.
PL
Planując dużą inwestycję w przestrzeni publicznej, trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia konfliktu społecznego. Gdy inwestycja związana jest z branżą komunalną, jest on niemal pewny. Brak strategii informacyjno-konsultacyjnej może doprowadzić do katastrofy.
PL
Posłowie PiS złożyli projekt nowelizacji ustawy Prawo ochrony środowiska, który zakłada zmianę zasad wyboru władz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz ich składu. W praktyce nowela ustawy prowadzić ma do przejęcia kontroli nad nimi przez administrację rządową.
PL
W jakich uwarunkowaniach realizowane są usługi publiczne świadczone przez samorządy? Jakie bariery przeszkadzają rozwojowi? Jakie są szanse na poprawę ich jakości? Na analizę odpowiadającą na te pytania trzeba było czekać ponad ćwierć wieku. Rozpoczęto prace związane ze stałym monitorowaniem usług publicznych.
PL
Inwestycje w geotermię są bardzo kapitałochłonne. Mimo to rząd stawia na rozwój tego odnawialnego źródła energii. Miliardowe dotacje sprawiają, że coraz więcej samorządów i przedsiębiorstw energetyki cieplnej zamierza skorzystać z oferowanego wsparcia.
PL
Rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów komunalnych wchodzi w życie 1 lipca 2017 r. Czy będzie ono rewolucją, czy ewolucją dla gmin, zakładów i samych mieszkańców?
PL
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych wpłyną na płatności bezgotówkowe, w tym te funkcjonujące w sferze opłat i usług publicznych.
PL
Nowe Prawo Wodne ma zacząć obowiązywać od lipca. Całkowicie ma się zmienić struktura organizacyjna gospodarki wodnej. Spodziewać się należy sporych podwyżek, ale czy aby na pewno?
PL
W najbliższych latach liczba składowisk odpadów komunalnych zostanie drastycznie zmniejszona. Ich zamykaniu powinny towarzyszyć procesy rekultywacji. Jakie funkcje mogą pełnić tereny, na których zgromadzone są góry śmieci?
PL
Koniec grudnia to wyścig z czasem w przyjmowaniu wojewódzkich planów gospodarki odpadami. Czy rzutem na taśmę uda się uratować miliardy dla branży odpadowej?
PL
Standaryzacja selektywnej zbiórki odpadów w dłuższej perspektywie powinna ustabilizować branżę. Czy wprowadzone zmiany będą miały charakter rewolucyjny?
PL
Czynników wpływających na ilość wytwarzanych odpadów jest wiele. Jednym z nich może być uboczny skutek wprowadzenia programu 500+. Czy mógł przyczynić się także do wzrostu ilości wytwarzanych odpadów? Zdania w tej kwestii są podzielone.
PL
Artykuł przedstawia opis rozwiązań indeksujących zintegrowanych z Materializowaną Listą Agregatów (MAL) użytych w projektowanym inteligentnym systemie transportowym (ITS). System ITS bazuje na trajektoryjnej hurtowni danych (TrDW). W artykule przedstawiona zostaje Traw, ze szczególnym uwzględnieniem indeksacji trajektorii oraz użytych rozwiązań MAL.
EN
The paper presents a description of indexing techniques integrated with Materialized Aggregate List used in designed trajectory data warehouse system TrDW. It also describes the TrDW system and shows a need and means to index trajectories. Then conclusions on the future work are given.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.