Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko została uchwalona 3 października 2008 r. Po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw (DzU nr 199, poz. 1227) weszła ona w życie 15 listopada ub.r.
PL
Ustawa z 18 maja 2005 r. o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 113, poz. 954) wprowadziła szereg zmian w regulacji prawnej ocen środowiskowych. Dotyczą one postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko (o.o.ś.) zarówno planów i programów, jak i planowanych przedsięwzięć oraz postępowania w sprawie transgranicznego oddziaływania na środowisko. Istotnym elementem tych zmian jest także regulacja prawna związana z oceną oddziaływania na Europejską Sieć Ekologiczną Natura 2000.
PL
Podjęcie polemiki ze stanowiskiem prezentowanym przez Marię Ebelt ("Opinia i uzgodnienie" - "Przegląd Komunalny" 1/2006), dotyczącym kwestii uzgodnień dokonywanych w trakcie procedury wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, jest istotne, ponieważ jest to odpowiedź na pytanie zadane przez naczelnika wydziału jednego ze starostw, a więc pracownika organu, do którego kompetencji należy dokonywanie uzgodnień tych decyzji.
PL
Przepisy regulujące wymagania ochrony środowiska, które muszą być spełnione w trakcie procesu inwestycyjnego nie uległy w 2004 r. aż tak istotnym zmianom, jak miało to miejsce rok wcześniej, kiedy to weszła w życie nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz kiedy dokonano istotnej nowelizacji Prawa budowlanego. Niemniej jednak niektóre z wprowadzonych ostatnio przepisów mogą mieć tu duże znaczenie.
PL
Na regulację prawną procesu inwestycyjnego z punktu widzenia ochrony środowiska składają się przepisy materialnoprawne i proceduralne. Zawarte są one obecnie w Polsce w kilkunastu aktach prawnych różnej rangi.
PL
Ochrona środowiska jest dziedziną, w której szczególnie wyraziście uwidacznia się potrzeba jawności i udziału społecznego w podejmowaniu decyzji. Zauważono to już dawno - praktycznie od początków nowoczesnej regulacji prawnej ochrony środowiska. Tak np. już w 1845 r. pruska ustawa Prawo przemysłowe wymagała by wszelkie wnioski o pozwolenie na działalność przemysłową podawać do publicznej wiadomości i konsultować ze społeczeństwem (przy czym można było składać zastrzeżenia w ciągu 4 tygodni a władze miały obowiązek je rozpatrzyć).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.